Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook'un Veri Tasarrufu Aracı Nasıl Açılır? (Rehber)

Sempatik

Hayat toz gibidir , üfle gitsin...
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    27 Tem 2017
  • Mesajlar
    386
  • MFC Puanı
    1
  • MFC Seviyesi

Facebook'un daha az veri harcamanızı sağlayan bir aracı barındırdığını biliyor muydunuz? Bu ayarı açarak Facebook'ta gezerken daha az veri harcayabilirsiniz.

Facebook'ta çok zaman harcıyorsanız; resimlere bakarak ve videoları otomatik oynatarak mobil verilerinizi çabucak bitirebilirsiniz. Mobil veri tüketiminizi azaltmanız için Facebook'un Veri Tasarrufu aracını tam bu noktada devreye giriyor. Peki, Facebook'un veri tasarrufu aracı ne işe yarıyor ve nasıl aktif hale getiriliyor?

Facebook Veri Tasarrufu modu nedir?

Facebook'un Veri Tasarrufu modu; ana sayfada gezindikçe görüntüleri sıkıştırarak daha az veri harcayacak şekilde sizlere sunuyor. Bu mod ile videoların otomatik olarak oynatılması engelleniyor. Bu modu ister hücresel veride isterseniz de Wi-Fi'da kullanabiliyorsunuz.

Facebook Veri Tasarrufu modu nasıl açılır?

Facebook'un Veri Tasarrufu modunu açmak için; Facebook uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki "Diğer" sekmesine hafifçe dokunun.

Listeyi aşağı kaydırın ve "Yardım ve Ayarlar" ın altındaki sarı "Veri Tasarrufu" simgesini bulun.İlk önce, bu sayfada yalnızca bir tane seçenek göreceksiniz. Veri Tasarrufu'nu etkinleştirmek için dokunun.

Veri Tasarrufu'nu etkinleştirdikten sonra, "Her zaman Wi-Fi'de Veri Tasarrufu'nu kapat" olarak adlandırılan ikinci bir opsiyon görünür ve bu seçenek varsayılan olarak aktif olarak gelir.

Eğer bu seçeneği aktif bırakırsanız; bir Wi-Fi şebekesine bağlandığınızda Veri Tasarrufu modu otomatik olarak kapatılır. Wi-Fi iken veri kaydetmeyi sürdürmek isterseniz bu seçeneği kapatabilirsiniz.

 
Üst Alt