• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Film yorumlarım

Konular
52
MFC Puanı
2,310
Anafiel

Şu unutulmaz filmleride yorumlasana yaa :)

Esaretin bedeli, leon , yeşil yol ve son samuray

Yeşil Yol'u çok uzun zaman önce izledim. Yaş olarakta küçük olmamdan dolayı fazla idrak edemediğim bir fil olmuştu yarım yamalak hatırlıyorum onu sahne sahne ama izleme listemde var bir ara onu yeniden izlemek istiyorum. O zaman buraya yazarım.

Leon, genel olarak güzel ama "özel"
veya "efsane" diyebileceğim bir film değil kendisi. Beni etkileyen ve akılda kalan daha başka dram filmleri var. Yalnızca bu filmde dikkatimi çeken iki şey olmuştu o da; Leon'un süt içmesi ve Matilda'nın Leon'a aşık olup onun hakkanda cinsel arzular beslemesiydi. Bu iki sahne bana çok samimi ve insan psikoloji açısından gerçekci gelmişti.

Esaretin Bedeli tekrarını izlediğim çok nadir filmlerden. Replikleri, oyunculukları, filmin gidişatı ve sonucu tamamen gerçekliği yansıtıyor. Hatırladığım kadarıyla gerçek bir hayattan ilham alınmıştı sanırım lakin ne kadar gerçek yaşamdan ilham alınsa da, senaristler bunun dışına çıkabiliyorlar ve bu da bir noktadan sonra filmin gerçekliğini bozuyor. Bence bu filmde bu olmadığı için bu kadar unutmaz oldu.
Bi filmi izlerken bir çok açıdan gerçekliğini arıyorum açıkcası, gerçekten olabilir mi? abartılan filmleri sevmiyorum, sanırım bundan olsa gerek fantazi filmleri sevemiyorum. Oyuncuların canlandırdığı karakterlerin karakterleri, psikolojileri, yaşam şekilleri ve bunları izleyiciye hangi izlenim ile aktardıkları çok önemli.

Son Samuray'ı izlemedim.

Konular
817
MFC Puanı
190
Yeşil yol efsanedir yaa çok anlamlı gelmişti bana izle bakalım tekrardan yorumların ne olcak :)

Konular
52
MFC Puanı
2,310
Hard CANDY (Lolipop)

14 yaşındaki bir kızın internet üzerinden tanıştığı birisinin pedofili olduğunu düşünerek hadım etmesini ve sonrasında onu intihar etmeye ikna etmesi gibi sadistçe bir film üyelerim.
Yani gerekli mi? tartışılır. Ne kişiye her hangi bir şey katan nede keyif veren bir film değil açıkcası. Fragmanı ve afişleri ilgi çekici olsada boşuna vaktimi harcamışım dediğim filmlerden bir tanesi.

lolipop-filmini-izle.jpg

-

Amerikan History X

Efsane olarak kabul edebileceğim muhteşem bir hapishane filmi. Hiç spoiler vermiyorum ama favori filmlerimin başında geliyor. Kesinlikle harika bir film. Net tavsiye ediyorum.

american-history-x-2.jpg

-

Out Of The Furnace

Bir Christian Bale aşığı olarak filmlerini keyifle izlerim Fakat bu film içerisinde ki dram ve gerçeklik ile diğer filmlerinden ayrılıyor biraz. Benden tavsiye isteyenlere öneripte beğenmedim cevabını almadım şuana kadar. Yine soluksuz izleyeceğinizi düşündüğüm bir film.
Aşkımın fotoğrafınıda koyayım şuraya.

kardesim-icin-out-of-the-furnace-turkce-altyazili.jpg

-

Amerikan Sapığı

Yine bir Christian Bale filmi.d
Şöyle bir cinayet filmi olsun içinde sapıklıkta olsun, keyifle kan izleyelim diyorsanız bu film tam size göre. Oldukça samimi başlayan film sıkmayan ve merak uyandıran akışa sahip. Çok beğeniyorum ben.
Sadece şöyle bir not bırakmak istiyorum; filmde bir miktar çıplaklık var bu biraz rahatsız edici boyutta bir çok kişi için.

i

-

İçinde Yaşadığım Deri

Yine konusuyla çok ilgi çeken ve muadiline rastlamadığım, sonunda "yok artık" etkisi yaratan eşsiz bir film. Çok kısa bahsedecek olursam; bir doktorun kızının tecavüze uğraması sonucu ile gelişen olayları konu alıyor.

bg9LpMLrgSahHJDaoRaGh66JmCN.jpg

Konular
52
MFC Puanı
2,310
JAGTEN

Cannes'ten ödül almış 2012 yapımı efsane bir film. Kolay kolay akıllardan çıkmayacak derin konusu, oyuncuların performansları ile aşırı beğendim. Özellikle filmin sonundaki o ufacık sahne filmin bütün akışını değiştirmeye yetiyor. Spoiler vermek istemiyorum. İyi seyirler efenim...

dc850a4ebe47dc1ac10e4acd1959e63b.jpg