Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Filmler sayesinde bize öğretilen 12 yaşam dersi!

İlda

Özel Üye
Özel Üye
 • Üyelik Tarihi
  16 Haz 2017
 • Mesajlar
  9,019
 • MFC Puanı
  84
 • MFC Seviyesi

Filmler sayesinde bize öğretilen 12 yaşam dersi!


Burcu Yaylagül


Bazı sinematik klişeler beynimize o kadar sıkı yerleşmiştir ki, onları gerçek hayatımıza geçirmeye çalışmayız. Bu yüzden sizlere, filmlerde yer alan derin sözleri hayatınıza rehberlik etmek için hazırladık:

“Eğer kalıcı olarak başka bir ülkeye taşınmaya karar verirsen, emin olabilirsin ki; son anda bir adam havalimanında karşına çıkacak, kalman için yalvaracak ve sana olan sonsuz sevgisini itiraf edecektir.”

“Bir manyak evinize sızıp bütün arkadaşlarınızı birer birer öldürdü mü? Bu durumda yapılması gereken en doğru şey, tüm ışıkları açmadan bütün odaları aramaktır. En iyi sonuç için, bodrum katına inerek “Hey, orada kimse var mı?” diye bağırın.”

“Bunu sakın unutma;*gözlükler en iyi kılık değiştiricidirler. Bir çift gözlük takarsanız, kendi anneniz bile sizi tanıyamaz!”

“Her bombanın kesinlikle sıfıra doğru ilerleyen ve kırmızı yanıp sönen numaralı bir kadranı vardır. Eğer bombayı zamanında etkisiz hale getirmeyi başaramazsan endişelenme, patlama dalgası size zarar vermeden uzakta güvenli bir mesafeye taşıyacaktır.”

“Tüm güvenlik kameraları videoyu yüksek kalitede kaydeder, bunun sayesinde her zaman ceza alanını büyütebilir ve tanımlayabilirsiniz.”

“Kadınlar acemilerdir , belirgin bir neden olmadan sürekli yolculuk ederler ve sadece yakışıklı bir adamın kollarına düşerler.”

“Biri kabustan uyandığında, birdenbire yatağa oturur ve çığlık atmaya başlar (ya da en azından ağır ağır nefes almaya başlar.) Böyle bir şey olduğunda çoğunlukla pencereye doğru parlayan bir dolunay vardır.”

“Yağmurda hiç öpüşmedin mi? Hayatında ciddi yanlış giden bir şeyler olmalı!”

“Evde yalnızken duş almak çok kötü bir fikirdir …”


“Aynalardan sakının! Canavarlar ve hayaletler için favori bir saklanma yeridir.”


“Bütün dünya L-şeklinde battaniyeleri kullanmaya başladılar; sadece bir adamın alt gövdesini örten ve daima bir kadının göğsünü gizleyen.”


“Ve nihayet, aniden herhangi bir tehlike ile karşı karşıya kaldım, “HAYIIIIIRRR!” diye bağırmayı unutma.”

Sosyalmedya
 

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  7 Haz 2017
 • Mesajlar
  3,925
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

“Yağmurda hiç öpüşmedin mi? Hayatında ciddi yanlış giden bir şeyler olmalı!”

“Evde yalnızken duş almak çok kötü bir fikirdir …”

ikisi yeter :D tesekkurler
 
Üst Alt