Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fırçasız makyajla güzellik

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,192
  • MFC Puanı
    12,324
  • MFC Seviyesi

Fırçasız makyajla güzellik
Doğal görünümlü hafif bir makyaj yapmak istiyorsanız, o zaman parmaklarınızı kullanın. Makyaj süngerlerini ve fırçaları bir kenara bırakın! İşte fırçasız makyajın ipuçları…
Çoğunlukla her makyajda kullanılan fondöten, yüze ilk uygulanan üründür ve bir nevi astar görevi görür. Fondöteni parmağınızda sürdüğünüzde, vücut ısısı sayesinde fondöten yüze eşit şekilde dağılır ve yapay bir görüntüye neden olmaz. Aynı zamanda cilde iyice yedirilmesini sağlar.
Far sürerken parmaklarını kullanmak hem pratik hem de etkili bir yöntemdir. İki farklı renkte farı da parmaklarınızla sürüp gölge yaratabilirsiniz. Farklı renkteki iki farı, parmağınızla karıştırarak da kullanmanız mümkün. Parmaklarınız pamuklu çubuktan çok daha fazla işe yarayacaktır.
Elmacık kemiklerini çıkık ve ***** gösteren, yanakları alımlı bir görünüme kavuşturan allığı da parmaklarınızla sürebilirsiniz. Özellikle krem kıvamında olan allıkları parmaklarınızla sürmek daha kolay ve eğlenceli olacaktır. Allığın maske gibi durmasını istemiyorsanız, sürdükten sonra parmağınızla kenarlarını hafifçe dağıtmalısınız.
Amaç doğal görünen bir makyaj olduğu için, parmaklarınız ruj sürme konusunda da devreye giriyor. Cilt tonunuza yakışan, abartılı olmayan renkteki bir ruju parmağınızla dudaklarınıza sürebilirsiniz. Böylece, sürüldüğünde kalıp gibi bir görüntü oluşmamış olur.
 
Üst Alt