Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fiziksel görüntünüz zihinsel görüntünüzü etkiler...

Leia

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
  • Üyelik Tarihi
    4 Ara 2012
  • Mesajlar
    1,159
  • MFC Puanı
    25
  • MFC Seviyesi

Fiziksel görüntünüz zihinsel görüntünüzü etkiler...

Giyinmeyi cesaretinizi arttırmak, güven duygusu yaratmak için bir araç olarak kullanın. Eski bir felsefe profesörüm, dönem sonu sınavlarına son dakika hazırlıkları için öğrencilere şu öğüdü verirdi: “Bu önemli sınav için iyi giyinin. Yeni bir kravat alın. Elbisenizi ütüleyin. Ayakkabılarınızı boyayın. Zeki görünün çünkü bu zekice düşünmenize yardımcı olacaktır.” Profesör felsefesinin ne olduğunu biliyordu. Sakın hata yapmayın. Fiziksel görüntünüz zihinsel görüntünüzü etkiler. Dışarıdan görünüş biçiminiz içinizden düşündüğünüz ve hissettiğiniz şeyleri etkiler.

Görüntünüz sizinle konuşur; ama başkalarıyla da konuşur. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüklerini anlamaya yardım eder. Teorik olarak, insanların bir kişinin giysilerine değil de zekasına bakmak zorunda olmasını duymak hoştur. Ama yanlış anlamayın. İnsanlar sizi görünümünüze göre değerlendirir. Görünümünüz başkalarının sizi değerlendirmesindeki ilk şeydir. Ne kadar zaman alırsa alsın ilk izlenim değişmez. Evet, bir kişinin görünümü kesinlikle konuşur. İyi giyimli bir kişinin görünümü olumlu şeyler söyler. İnsanlar şöyle der: “İşte önemli bir kişi; zeki, başarılı, güvenilir. Arayıp da bulunamayacak birisi; takdir edilecek, saygıdeğer birisi. O kendisine saygı duyuyorsa ben de duyarım.”

Dr. David J. SCHWARTZ ın notları
 
Üst Alt