• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Flash bellek hakkında yardim

XMedusa

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Aliexpress ile Çinden flaş bellek aldım, satıcı ekstra yazılımlar ile bu flash bellegi görsel olarak daha yüksek göstermiş flaş belleği eski haline nasıl getirebilirim veya kac gb nasıl anlarım çünkü 4 cm bir boyu olmasına ragmen 2tb gösteriyor

Kerem

MFC Üyesi
Konular
27
MFC Puanı
3,780
Sırf fiziki boyutuna bakarak 2 tb olmadığına karar verdiyseniz, siz hiç boyutu değil işlevi önemli sözünü duymamışsınız. 🤦‍♂️ Şuan piyasada daha küçük boylarda 1 ya da 2 tb flash bellekler var. Siz aldığınız flash belleği yinede güvenmiyorsanız kullanmadan bir virüs taraması yaptırın ve sonrasında biçimlendirin. Aklıma şimdilik bu geliyor.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Aliexpress ile Çinden flaş bellek aldım, satıcı ekstra yazılımlar ile bu flash bellegi görsel olarak daha yüksek göstermiş flaş belleği eski haline nasıl getirebilirim veya kac gb nasıl anlarım çünkü 4 cm bir boyu olmasına ragmen 2tb gösteriyor
Flash belleğin içindeki msdos tablosunu yani sizin bildiğiniz adı ile MFT silip yeniden oluşturduğunuz zaman gerçek kapasitif kabiliyeti görünür hale gelecektir.