Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fondöten Mucizesi

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Yeni nesil fondötenler cilt tonunu eşitleme ve kusurları gizlemenin yanı sıra zengin içerikleriyle adeta sihirli değnek gibi ciltte mucizeler yaratıyor

Yumuşak, genç bir cilt

Güneşe karşı koruma faktörlü ya da yaşlanma belirtilerine karşı koyan antioksidanlı fondötenler seçerek çağa meydan okuyun. SPF’li fondötenler, güneş ışınlarının yarattığı Zaralara karşı ekstra koruma sağlıyor. E ve C vitamini ile serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor. Yorgunluğa y ada sarkmaları karşı lifting etkili aydınlatıcı formüllü olanlar, acil çözüm arayanlar için uygun.

Uygulama tüyosu: Kolayca uygulayabilirisiniz. İnce çizgilerin olduğu bölgelere, özellikle de ağız ve göz kenarlarına az miktarda sürün. Yoğun likit fondöten sürmekten kaçının: kuru bir süngeri hafifçe yüz kreminize dokundurun, artından ihtiyacınız kadar olan fondötenle karıştırın. Toz fondöten mi tercih ediyorsunuz? Öyleyse tüy gibi yumuşak, pofuduk bir fırça ile uygulayın. Ardından aşağıya doğru darbelerle bitirin. Saçınızı ise tepeden toplamaktan kaçının.

Leke ve sivilceler yok oldu

En son formüller daha sürüldüğü andan itibaren parlamayı ve lekeleri tedavi ediyor. Çoğu akneyle savaşıcı fondötenler yüzde 0.5 oranında cilt temizleyici salisilik asit içeriyor (bu oran cilt bakımı ürünlerinin çoğunda yüzde bir y ada iki oranında kullanılır). Bu düşük doz destekleri, aşırı kuru cildinizde kullandığınızda akneleri tedavi ediyor. İster toz ister likit seçin yağ emici silisli ya da killi birini tercih etmelisiniz ki fazla yağı tamamen temizlesin.

Uygulama tüyosu: Kızarıklıkları ve lekeleri gizleme özelliğine sahip doğal görünümlü bir fondöten seçin. Süngerin üzerine bir parça damlatın. Aplikatörleri, su ve sıcak su kullanıp temizleyerek cildinizi mikroplardan uzak tutun. Eğer cildiniz yağlı bir görünüme sahipse toz fondöten kullanın. Fondöten fırçasını küçük bir tutam almak için hafifçe döndürün ve dairesel hareketlerle uygulama yapın. Toz fondötenler iyice harmanlaşmamışsa, cilt yüzeyinize tutunup kalır ve sivilce gibi kusurları daha da belirgin hale getirir.

Maske gibi güçlü ama hafif

Mümkün olduğunca maksimum kapatıcılığı istemek, bu arada fondötenin birikmesini önlemek… silikonlar ve hafif yansıtıcı olanlar kırışıklıkları doldurmaya, gözenekleri kapamaya ve cilt dokusunun yumuşak, hafif ışıltılı görünmesine yardımcı oluyor. Yüksek pigmentli fondötenler, ağır ve üst üste uygulama yapmadan maksimum oranda cilt kusurlarını maskelemede mükemmel bir aracı.
Uygulama tüyosu: Bir sünger yardımıyla ya da parmaklarınızı kullanarak cildinize likit ya da krem formundaki ürünü uygulayın. Ovalamayın. Çünkü yüzünüze sürdüğünüz ürünün dengesiz bir şekilde dağılmasına neden olursunuz. Unutmayın, bu tür ürünler daha çok pigment içeririler. İnce bir tabaka sürün, yüzünüzün her yanına yayın. Çene ve saç çizgisi arasında kalan tüm bölgeye uygulama yapın. Buna göz kapaklarınız da dahil.

Genç ve ışıltılı görünüm

Çünkü hafif renkli nemlendiriciler bu görünümü sağlar. Özellikle kuru cilt tipleri için muhteşemdir. Fakat son çıkan hafif fondötenler adeta sorunsuz, ustaca ışıltı sağlayan, temiz ikinci bir cilt yaratıyor. Eğer bu mükemmel görünüme sahip olmak istiyorsanız, tüm yüzünüze hafif ışıltı katan ürünlerden seçmelisiniz.

Uygulama tüyosu: Bu ışıltılı formüllü ürünler hafif renkli nemlendiriciler ve yüz kremleri gibi yumuşak bir etkiye sahiptir. Ayrıca süper kapatıcı karışımlara ihtiyacınız kalmaz. Yine bu formüldeki ışıltılı fondötenlerden birini seçiyorsanız daha dikkatli olmanız gerekli. Yansıtıcı özellikteki toz pudrayı elmacık kemikleri ve burun kemeri gibi yüzünüzdeki yüksek noktalarda, kuru sünger yardımıyla uygulayın.

Dingin, eşit tonda bir tenKoruyucular, güneş koruyucular ve arındırıcılar… Tahriş etmeyen formülleri ve zararlı içeriklerinden uzak olanları tercih edin. Yeşil çay gibi bitkisel içerikli ürünler, enflamasyonu azaltır. Fakat mineral makyaj yüzdeki kızarıklıklar için muhteşem bir seçim olabilir.

Uygulama tüyosu: Küçük bir miktarı tüm yüzünüze uygulayın. Parmaklarınızı kullanarak makyaj yapmaya geçmeden önce ellerinizin temiz olmasına özen gösterin. Bu adım, özellikle cildiniz en küçük bir şey karşısında tahriş oluyorsa çok önemlidir. Kısacası, fırçalarınızı ve süngerinizi haftada bir kez mutlaka dezenfekte edin. Cilt temizleyici ürünler konusunda da hassas davranın.

Hatalardan sakının

Aşağıdaki basit önlemleri aklınızdan çıkartmazsanız, çoğu kişinin fondöten uygularken yaptığı hataları yapmazsınız.

Yanlış gölge: Belki daha önce binlerce kez duymuşsunuzdur; çene kemiği boyunca fondöten uygulayın, ardından cildinizde nasıl durduğunu görmek için doğal ışıkta kontrol edin. Peki yanlışı nasıl mı yaparsınız? Bazı günler cildin doğal yağları cilt renginizi gölgelendirebilir. Mağazada yüzünüze bir örnek sürün ve sonuca bir saat sonra bakın. Ya da bazı markaların deneme ürünlerinden alıp evde temiz cildinizde deneyin.

Toz kümesi: Eğer cildiniz hep yağlı ya da parlak görünüyorsa, pudradan ziyade yağı emen kurutma kağıtlarından kullanın. Daha sağlıklı bir görünüm elde edersiniz.

Sıkıştırılmış uygulamalar: Allık, likit ya da krem fondöten gibi pudralı ürünler kullanıyorsanız, pudra pigmentler nem oranı fazla olan noktalarda, lekelerin üzerinde birikecek, çizgi çizgi bir görünüm verecektir. Bekletmeden uygulama yapmalısınız.


 
Üst Alt