• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Franz Kafka | Dönüşüm

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
0000000561966-1.jpg

İlk kez 1915'te "Die Weissen Blaetter" adlı aylık dergide yayımlanan Dönüşüm, Kafka'nın en uzun ve en tanınmış öyküsüdür ve yayımlanmasının üzerinden nerdeyse bir asır geçmesine rağmen hâlâ tüm dünyada en çok okunan kitaplar arasındadır.

17 Ekim 1912'de Felice Bauer'e gönderdiği mektupta Kafka Amerika romanı üzerinde çalıştığını, ilerleyemediğini görünce sıkıldığını ve yataktan kalkamaz hale geldiğini, bu nedenle bir öykü yazarak ara vermek istediğini yazar. Dönüşüm işte böyle ortaya çıkar.

Kumaş pazarlamacısı olan Gregor Samsa'nın uykusundan kocaman bir böceğe dönüşerek uyanmasıyla başlayan Dönüşüm, giderek gerçeklikle kurmacanın sınırlarını zorlayan müthiş bir anlatıma dönüşür.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2013

Baskı Sayısı : 11. Basım

Sayfa Sayısı : 74

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz​

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Kitabı okuduğumdan bu yana, her tür böceği hatta bir sinege dahi yasam sansi vermeye basladim.
Az sayfalı olabilir ama belki 300 sayfalı bir kitaba eş değer, tabi yorumlarınız nereden ve nasıl baktığınıza göre değişir.

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Sonu beni çok etkilemişti.

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Beni etkilemedi çünkü okumadım kitabı ?

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Beni etkiledi . aslında rahatsız edici öğelerin insanı daha da derinden etkilemesini çok zekice düşünülmüş bir ayrıntıydı bence..
Akıcı ve güzel bir uslubu olan kitap...