Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gamakuil 400 mg 40 film tablet

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    24 Mar 2017
  • Mesajlar
    4,414
  • MFC Puanı
    2,917
  • MFC Seviyesi

Gamakuil 400 mg 40 film tablet

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Romatolojide;Eklem romatizması ile birlikte bulunan kas ağrılarında , kramplarda, diskopatide, spendilartoza bel ağrlarında, lumbago ve siataljide, boyun ve kol ağrılarında, aşırı yorgunluğa, strese ya da travmaya bağlı kas ağrılarında kullanılır. Ortopedide;Yukardaki endikesyonların dışında travmaya bağlı ağrılı ödemde de kullanılır.Nöropsikiyatride;Kas kontrendikasyonuna bağlı gerginlik, baş ağrılarında, sahne ve yarışma heycanında, ruhsal gerginliklere, elektro- konvülsif tedaviden önce kullanılabilir. Diş hekimliğinde; Diş çekiminden önce, alınırken ağrılı çene kısımlarında kullanılır.

Kontrendikasyonları:


Fenprobomat ya da türevlerine karşı aşırı duyarlılığı bulunanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:


Gebelerede, çocuk emzirenlerde, çocuklarda, myasthenia gravis'de kullanılmamalıdır. Ayrıca fiziksel ve mantal performansı azaltabileceğinden, araba kullananlar ile yüksekte hassas işlerde çalışanlarda kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:


Nadiren uyku hali yorgunluk, halsizlik, parestezi yapabilir. Ayrıca bulantı , kusma, ishal, baş ağrısı, anksiyete, baş dönmesi , ataksi ve görme bozukluğu da görülebelir. Allerjik deri reaksiyonları çok enderdir. İlacın kesilmesi ile geçer.

İlaç etkileşimleri:

Alkol, santral sinir sistemi depresanları ve psikotropik ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:


Günde 3x1-2 draje/gün dozda tok karına kullanılır. Supozituvar formu, gamakuil draje formunu oral yolla alamayan kişiler için tercih edilir. Günde 3x1-3 supozituvar rektal yolla uygulanır
__________________
 
Üst Alt