• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

GNU/Linux Mint 19.3 İşletim Sisteminin "Destek Süresi" Ne Zaman Doluyor?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
1619060692254.png

1.Linux Mint 19.3 Tricia güncellemesi Cinnamon, MATE ve Xfce olmak üzere 3 farklı sürümle indirilebilir durumdadır. (Mate olanı tercih edin az Ram kullanır ve hızlıdır.)

2.Linux Mint ekibi tarafından Linux Mint 19.3 Tricia sürümünün herkes için indirmeye sunulduğu duyuruldu. 19.3 Tricia; Cinnamon, MATE ve Xfce olmak üzere 3 farklı sürüme sahip ve oldukça büyük bir güncelleme. Yeni açılış ekranı, logo, çizim uygulaması, video oynatıcı ve geliştirilmiş System Raporları uygulaması ile bolca yenilik gelmektedir.

3.Linux Mint 19, 19.1 veya 19.2 kullananların 19.3’e yükseltme yapması mümkündür.

4.Yükseltme için Timeshift yedeklemesi yapmanız, ekran koruyucuyu pasif gale getirmeniz ve kurulu Cinnamon Masaüstünü yükseltmeniz, ardından da Güncelleme Yöneticisi içerisindeki Düzenle menüsünden yükseltmeyi seçmeniz gerekiyor. Bu noktadan sona ekran yönlendirmeleri ile devam ediyorsunuz. Yeni paketleri yüklemek istiyorsanız ise
Kod:
 sudo apt install celluloid gnote drawing neofetch
komutunu çalıştırabilirsiniz. Tüm bu işlemler sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve işletim sistemi upgrade (yükseltme) işlemi tamamlanıyor.

5.19.3 ile Cinnamon 4.4 ve Linux Kernel 5.0 ile gelirken işletim sisteminin Ubuntu 18.04 tabanlı olduğunu da belirtelim. Bu sürümün 2023 yılına kadar güvenlik güncellemeleri alacağı ifade ediliyor. Bu arada 2025 yılına kadar destek alacak Linux Mint 20 ise Mayıs -Haziran ayında gelmiştir.

Resmi Web Sayfasından İndirme :
Kod:
https://linuxmint.com/download.php