Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Göz Çevresi İçin Bakım Nasıl Olmalı?

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Göz Çevresi İçin Bakım Nasıl Yapılır?


Göz çevresi biz kadınlar iin oldukça önemli bir bölgedir güzel gözlerinizin çevresinin bakımına özen gösterirseniz daha sağlıklı ve güzel bir görünümünüz olacaktır.

Göz çevresi diğer bölgelerimize daha farklı bir dokudur.Göz çevresindeki Hassaiyet Daha çok bu yapısından ileri geliyor derimizin diğer bölgelerinde yağ bezemiz fazla iken göz çevremizin çevresinde çok fazla yağ bezeleri bulunmuyor.

Bunun Nedeni de kendi kendini yenileyen bir doku kıvamında değil.Bu yüzdende sürekli olarak temizlenmesi, sürekli olarak neminin yağının alınması tabi ki göz çevresinde hasarlanmaya yol açabilir.Göz çevresindeki şişmeler olsun yada torbalanmalar olsun veyahut kırışmalar olsun hep bunların sonucunda oluyor.

Göz çevrenizi temizledikten sonra uygun bir nemlendirici sürülüp yatmak şeklinde bakım uyguluyabilirsiniz.Ayrıca Bunun dışında göz çevresinde kırışıklıklara neden olmamak için gözlük gerekiyosa gözlük kullanmak veya lens kullanmak, kısarak gözlerimizi bakmamak, güneş ışıklarına karşın mutlaka güneşten koruyucu gözlük kullanmak gibi önlemler sayılabilir.Göz çevresini temizlerken dikkat edeceğimiz şeylerden biri çok fazla tahriş etkisi yaratan şeyleri kullanmamak da göz ve göz çevrenizin saülığı için oldukça önemlidir.


 
Üst Alt