Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri

vioLeta

| Az İnsan Çok Huzur |
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    29 Tem 2015
  • Mesajlar
    2,557
  • MFC Puanı
    350
  • MFC Seviyesi

1. Gözaltlarındaki damarlı görünüm nedeni ile gözaltları karanlık görünür. Karanlık görünüm gözlerin geri plana itilmesine neden olur. Bu durumdan kurtulmak için göz altlarının önce uygun bir kapatıcı ile kapatılması daha sonra aydınlatıcı bir ürünle aydınlatılması gerekir.

2. Göz kapaklarındaki renk eşitsizliklerinin kapatılması için bej, beyaz, krem gibi renk tonları ile bu renk eşitsizliği giderilmelidir.

3. Eyeliner uygulanırken göz yapısı dikkate alınmalıdır. Göz kapağının tamamına uygulanan bir eyeliner gözü olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu çok yaygın yapılan bir hatadır. Bu hatanın düzeltilmesi için eyelinerın göz kapağının ortasından başlanarak dışa doğru sürülmesi gerekir. Böylece göz kapağının düşüklüğü kaybolmuş olacaktır.

4. Far kullanarak gözü olduğundan daha büyük göstermek oldukça kolay bir yöntemdir. Göz kapağının katlanma bölgesinin biraz üzerine kahve tonlarında bir far uygulamak göz kapağını daha yukarıda dolayısıyla gözü daha büyük gösterir. Farın doğal durması için karıştırıcı bir fırça ile iyice dağıtılması gerekir.

5. Alt kirpik diplerinden aşağı doğru aynı kahve tonlarında far uygulanırsa göz alt kısmından da olduğundan daha büyük gösterilmiş olacaktır. Kirpik diplerindeki hattın flu olması gerekir aksi halde doğallıktan uzaklaşılmış olunur.

6. Gözlerin aydınlık görünmesi de büyük görünmesi için bir yoldur. Bunun için ten rengi veya beyaz renkte bir göz kaleminin alt göz kapağının içine sürülmesi gerekir. Kesinlikle bu işlemin koyu renk bir kalemle yapılmaması gerekir. Çünkü bu durumda gözler olduğundan daha küçük görünecektir.

7. Gözleri büyük görünmesi için kirpiklerin duruşu da önemlidir. Kirpikler ne kadar kalkık ve kıvrık durursa gözler de o kadar büyük görünür. Kirpik kıvırıcı ile kirpikler kıvrıldıktan sonra maskara uygulanabilir veya takma kirpik kullanılabilir. Düşük göz kapağının kalkık görünmesi için sadece gözün dış köşelerine kirpik uygulanması gerekir.

8. Alt kirpiklere de sürülen maskara gözü olduğundan daha açık gösterir ve iri görünmesini sağlar.

9. Kaşların duruşu da gözü iri göstermede önemlidir. Çünkü çok kalın kaşlar gözü küçük gösterir. Kaşların normal kalınlıkta ve düzgün alınmış olması gerekir. Kaşları seyrek ve biçimsiz olanların kaşları uygun bir far veya kaş kalemi ile doldurması ve şekillendirmesi gerekir.

10. Aydınlık ve iri bir görünüm için son adım göz pınarlarının aydınlatılmasıdır. Toz bir aydınlatıcı göz pınarlarına hafifçe uygulanır. Bunun yerine daha ulaşılabilir olan beyaz, bej tonlarında bir far da kullanılabilir.
 
Üst Alt