Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Adwords 15 Yaşında

Enes

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    17 Ağu 2014
  • Mesajlar
    1,614
  • MFC Puanı
    865
  • MFC Seviyesi

Google'ın önde gelen reklam servislerinden biri olan Adwords, 15'inci yaşına girdi. Yeni yaşına giren Google servisi bu zamana kadar ki bütün verilerini rakamları ile yansıttı. 2000 yılının Ekim ayında hizmete giren Adwords, self servis reklamcılık hizmeti sayesinde Google'ın en önemli gelir kaynaklarından birisi oldu.

Geride bıraktığı 15 yıl boyunca kendi içinde yenilenerek kullanıcılarına daha kapsamlı hizmetler sunuyor. Yayın hayatının ilk dönemlerinde 350 kullanıcı ile hizmet veren Adwords, şuanda 1 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip.

Google aramaları 2000'li yıllarda sadece 72 dilde destek verebilirken, şuanda 150'den fazla dili destekliyor. Zamanla bütün markalar gibi Google da değişime uğradı ve mobil kullanıma uyum sağladı. Bu değişimle beraber Adwords de mobil reklamcılığa uyum sağladı ve uzun bir süredir hem mobil hem normal kullanım için reklam gösterimi hizmetine devam ediyor.
 
Üst Alt