Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google, Arama Sonuçları Sayfasında Tasarım Değişikliği Yaptı

-Ruhefza-

Parçaladım peş peşe, söylediğin sözcükleri.
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    4 Mar 2019
  • Mesajlar
    5,853
  • MFC Puanı
    249
  • MFC Seviyesi

Google, Arama Sonuçları Sayfasında Çeşitli Değişiklikler Yapıyor.

Google, yaptığı yeni değişikliklerle birlikte arama sonuçları sayfasındaki site isimleri, reklamlar ve logolarda tasarım değişikliğine gitti.

Google, mobil cihazlardaki Arama barında çeşitli düzenlemeler yaptı. Teknoloji devi, yaptığı düzenlemeleri de bugün yayımlamaya başladı. Yeni düzenlemeyle birlikte mobil cihazlarınızdan arama yaptığınızda bir web sitesinin ismini ve her arama kartının üstünde bir logo göreceksiniz.

Google’ın size gösterecek faydalı bir reklamı varsa göze çarpan bir reklam etiketi ve sitenin adresiyle birlikte çıkacak. Yeni tasarım ayrıca sonuçlar sayfasından film bileti almanıza ya da bir podcast’i oynatmanıza da izin verecek.

623112f64b67ec15de964391117c3b96714663f9.png


Şirket, bu güncellemelerle birlikte bilginin nereden geldiğini belirlemenin daha kolay hale gelmesini hedefliyor. Google yayımladığı blog yazısında “Görsellerin ve videoların çoğalmasından, artırıl gerçeklikle görüntüleyebileceğiniz 3B nesnelerin kullanılabilirliğine kadar yıllar boyunca web üzerindeki bilginin miktarı ve formatı değişime uğradı” dedi.

Güncellemeler mobil cihazlara geldi ancak bu değişiklikler masaüstüne de taşınabilir. Ayrıca bu güncelleme, Google’ın bu ayın başlarında düzenlediği I/O geliştirici konferansında bahsettiği daha büyük değişikliklerin de yolunu yapabilir.
Alıntı​
 
Üst Alt