• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

GPG Hatasınını Çözümünde "Ayamutura Yöntemi" [Debian Tabanlı Sistemlerde Geçerlidir.]

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Merhabalar

Bu yöntemi deneme-yanılma ile zar-zor bulmuş bulunmaktayım.İki defa sistemin bağımlılıkları bozdum.Ama neyse ki almış olduğum yedekle sistemi kurtardım ama buna deydi.

Diğer sitelerdeki yöntemleri de denedim ama işe yaramadı.Ve sonunda kendi yöntemimi kendim inşa ettim.Buraya aktarıyorum (not düşüyorum)

Adım -1 :

Sistemi komple güncelleyin

Kod:
sudo -s /bin/sh -c "sudo -s apt-get -u update  ; sudo -s apt-get -u  upgrade -y ;apt-get dselect-upgrade -y ; apt-get dist-upgrade -y ; apt-get -u install -ff -y ; apt-get -u check -y ; sudo apt-get install --fix-broken -y "

Adım -2 :

Anahtar Veritabanını yeniden yükleyin

Kod:
apt reinstall ubuntu-keyring ubuntu-dbgsym-keyring linuxmint-keyring

Adım -3:

Sistemdeki olası bağımlılık sorunu çözün.

Kod:
apt-get -u install -ff

Adım 4 :

Sistem restart......

Adım-5 :

Depoyu ekleyin hata verirse görmezden gelin.PUBLİC KEYİ BİR YERE NOT EDİN.

Adım-6 :

Komut Satırına şunu geçin

Kod:
sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com <PUBLIC KEY>

Adım-7:

Sistem'e 3.parti deposunun imzasını zorla kabul ettirin.

Kod:
sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com `sudo aptitude update 2>&1 | grep -o ‘[0-9A-Z]\{16\}$’ | xargs`

Adım-8:

Şimdi 3.parti yazılımını kurun

Kod:
apt-get -u install -ff paket_adı.deb

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Yöntem İşe Yaramakta.....

Jo5DPw.png

dWMvtU.png

Burada "bilinmeyen" ifadesinden kasıt , imzaların zorla sistem'e kabul ettirilmesinden ibarettir.

Eğer sisteminizde eksik anahtarlar var ise, 3.parti depoları asla ve katla ekleyemezsiniz.Bu yöntemle eksik anahtarlar sistem'e dahil de edilmiştir.

F64ANj.png