• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Günlüğüm..

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Sevgili günlüğüm;
Sana yakında tekrar yazacağım demiştim, sözümde duruyorum gördüğün üzere:)
Bugün günüm güzel ve verimli geçti.sana yazdıktan sonra güzel bir kahvaltı yaptım, sonrasında da arkadaşımla buluştum erenköyde. O tarafta bi eczaneden maske almıştım.çok memnun kaldığım için tekrar aynı eczaneye gidip aynısından aldım. Geçen gittiğimde o marka kalmadı demişlerdi ancak bu sefer neyse ki bulabildim orda ve mutlu oldum:)
Sonra yemek yedik. Ardından kahve içtik başka bi yerde.. muhtemelen 13-14 yaşlarında olan çocuklar ellerinde sigara ile kahve içiyolardı.. her birinin yüzünde tatminsizlik ve mutsuzluk akıyordu.. o yaştaki çocukların cıvıl cıvıl olmasını, gözleri parlamasını beklerdim. Ancak hiç öyle durmuyolardı.sanki inanılmaz dertleri olan, hayatın tüm sıkıntılarını omuzlamışlar gibi donuk ve mutsuz bakıyolardı birbirlerine.. adeta tepkisiz ve duygusuzca bi bakıştı onlarda gördüğüm..Filmlerdeki yakışıklı erkeğin cool bir soğukluğu gibi değildi ama... Düpedüz donuk, mutsuz bakıştı..çiğ bi bakıştı. Tatminsizlik, hiçbirşeyden mutlu olamama hallerini hissettiriyolardı farkında olmadan... Arkadaşımla biraz bunu kritik ettik. Onlarla bizim o yaşlarımızdaki hallerimiz arasındaki ayrışma nedenlerini kendimizce yorumladık. Üzülme, şaşırma, garipseme, anlayamama duygularından oluşan bi kokteyl hissiyat eşliğinde çıktık ordan..
Sonra Caddebostan Sahilde bi bankta oturup, taze ceviz ve kavak çekirdeği yedik.. önümüzden geçen martıya binmiş insanlara, yürüyen çiftlere, spor yapanlara baktık .. herkesin kendi dünyalarında acayip şeyler yaşadığını düşündük ama kimseyi de anlayamadık aslında günün sonunda... Gelirken finalide dondurmacıda yaptık ve döndük... Duşumu aldım, yatmadan önce sana kısaca özet geçip yatayım istedim...
Yarın için de güzel bi planım var ama onu sonra anlatırım.. yatmam gerekiyor...
Sana telefonumda yazdığım için bazı cümlelerim düşük olabilir kusura bakma.. anlayacağını umut ederek yazımı sonlandırıyorum...
Seni seviyorum...

Son düzenleme:

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Sevgili günlüğüm;
Perşembeden beri hastayım. Dün PCR testi yaptırdım. Sonuç geldi, pozitif ?
Hiç halim yok, arada öksürüyorum, canım hiçbir şey istemiyor, burnum ve boğazım tıkalı gibi ama çok çok kötü de değilim...
Bu sürecin bi şekilde geçmesini istiyorum?

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,471
MFC Puanı
116,340
Sevgili günlüğüm;
Perşembeden beri hastayım. Dün PCR testi yaptırdım. Sonuç geldi, pozitif ?
Hiç halim yok, arada öksürüyorum, canım hiçbir şey istemiyor, burnum ve boğazım tıkalı gibi ama çok çok kötü de değilim...
Bu sürecin bi şekilde geçmesini istiyorum?
cok gecmis olsun sifalar dİlerim.

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Aşı olmuş muydunuz sevgili Anduril. Umarım en kısa zamanda sağlınıza kavuşursunuz ?

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Acil şifalar diliyorum.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Aşı olmuş muydunuz sevgili Anduril. Umarım en kısa zamanda sağlınıza kavuşursunuz ?
Teşekkür ederim sevgili @Cann .
3 Eylül'de ilk aşıyo olmuştum. Dün diğerini olacaktım, ama hastalanınca olamadım ikincisini....
Teşekkür ederim güzel dileklerin için, eksik olma :)

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
çok geçmiş olsun, şifanıza kavuşmanız dileğiyle.​
ağustosun 17de bende covid geçirdim sanıyorum, ama iki testim de negatif çıktı. ilk 10 gün ateşim düşmemişti, başkaca da hiçbir etkisi olmadı. ama ayağa kalkmam 1 ayımı buldu. hala da etkisi var sanki, dönem dönem grip oluyomusum gibi belirtileri var. aşı olmamıştım bu arada, aşı karşıtı da elbetteki değilim. doktorum glutatyon önerdi damardan, bağışıklığım için. uzatmayayım. tekrar geçmiş olsun.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
çok geçmiş olsun, şifanıza kavuşmanız dileğiyle.​
ağustosun 17de bende covid geçirdim sanıyorum, ama iki testim de negatif çıktı. ilk 10 gün ateşim düşmemişti, başkaca da hiçbir etkisi olmadı. ama ayağa kalkmam 1 ayımı buldu. hala da etkisi var sanki, dönem dönem grip oluyomusum gibi belirtileri var. aşı olmamıştım bu arada, aşı karşıtı da elbetteki değilim. doktorum glutatyon önerdi damardan, bağışıklığım için. uzatmayayım. tekrar geçmiş olsun.
Teşekkür ederim sevgili @Brida güzel mesajınız ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim:)
Ben kolay kolay hasta olmam.. ortalama hasta olma sıklığım iki yılda birdir. Böyle olunca hafta içi bedensel olarak yaşadığım huzursuzluk hissinden bi terslik olduğunu hissediyordum. Ancak yinede muhtemelen covid değilimdir diye düşünürken PCR ım maalesef pozitif çıktı dediğim gibi..
Çok halsizim, burnum ve boğazım tıkalı, canım bişey istemiyor ancak yinede çok kötü değilim.. sadece çaresizce bekliyorum bu sürecin bitmesini. başka birşey gelmiyor elden...

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Teşekkür ederim sevgili @Brida güzel mesajınız ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim:)
Ben kolay kolay hasta olmam.. ortalama hasta olma sıklığım iki yılda birdir. Böyle olunca hafta içi bedensel olarak yaşadığım huzursuzluk hissinden bi terslik olduğunu hissediyordum. Ancak yinede muhtemelen covid değilimdir diye düşünürken PCR ım maalesef pozitif çıktı dediğim gibi..
Çok halsizim, burnum ve boğazım tıkalı, canım bişey istemiyor ancak yinede çok kötü değilim.. sadece çaresizce bekliyorum bu sürecin bitmesini. başka birşey gelmiyor elden...
pcr testleri güvenilir değil bu arada. belki de ağır bir grip geçiriyor da olabilirsiniz, pozitif bile olsa testiniz. velhasıl, aynısı benim için de geçerli. negatif bile olsa test sonucum kesinlikle covid geçirdiğimden eminim. öyle kolay kolay hasta olmayan bir yapim vardir benimde, bağışıklığımı her daim güçlü tutmaya çalistim. güçlü olması, ekstra spor yaptigim içindir belki de. mesela benim hala koku algım yerine gelmedi ve ağzımın tadı yok. besinlerin tadını alamıyorum, ağız tadıyla sigara içemiyorum:) hoş, sigarayı da bıraktım gibi bişey oldu. yalnız koku ve tad duygum yerine geldiğinde tekrar sigaraya başlamam umarım. tek dileğim şimdilik bu. sizde takip edin kendinizi. tad ve koku gitti ise ve iyileştiğinizde de hala kayıpsa bilinki covid geçirdiniz. bugünlerde geçecek, her şey çok güzel gelişecek.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
PCR testlerin güvenilirliği tartışılır dediğiniz gibi. Ancak covid olduğumu düşünüyorum..
Bende bağışıklık sistemine güvenmiyorum, sağlıklı ve doğru beslendiğimi düşünüyorum. Geçen yıla kadarda düzenli olarak hafta 2 yada 3 gün aralıksız bir saat yüzen biri olarak , covid olsam bile semptomsuz geçireceğimi düşünürdüm. Sigara da kullanmadığım için beni transit geçer hissiyatındayken bi anda vurdu beni bu hastalık. Koku ve tat duygumu kaybettiğimi düşünüyorum ama burnumun tıkalı olması da buna sebep olabileceğini düşündüğümden koku/tat alma yeteneğimi kaybedip kaybetmediğimden tam olarak emin değilim.
Bende iyimser bir ruh halindeyim ve geleceğe dair herşeye umutla bakıyorum...
Güzel dilekleriniz için de tekrar teşekkür ederim:)

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Sevgili günlüğüm ?
Sana yazmayalı çok uzun süre oldu.. seni ihmal ettiğimden değil, uzun süredir çok yoğunum..ve sana sadece yazmış olmak için 2 satır yazarak özensiz davranmak istemediğimden yazamadım.
Hayatımda birçok alanda bisürü gelişme oldu. Aklıma gelenleri sıralamaya başlıyorum;
1-) uzun süredir almak istemediğim, ancak bi türlü çeşitli sebeplerden dolayı alamadığım evi sonunda aldım??.
Nedense hep içimde modaya yakın olan bi yerde ev almak vardı.ama her zamanki gibi gerçekleşenle, gerçekleşmesini istediğim yine örtüşmedi ?
Çok sevdiğim, küçük ama çok sevimli kullanışlı ve ferah bir evim oldu... İçindeki kiracı çıktı.. yaklaşık 4 aydır devam eden tadilat sürecim devam ediyor..tadil etmediğim hiçbir yeri kalmadı inan.. evin her yeri baştan aşağı değişti ve hala da devam ediyor bu süreç. Elektrik, mekanik tesisatından, doğramasına kadar, parkesinden mutfağına kadar... Herşey.
Çok yoruldum... çok emek, zaman ve para harcıyorum. Ancak çıkacak sonuçla mutlu olacağım inancım hala çabalamam için motive olmamı sağlıyor..
2-) işlerim genelde iyi gidiyor.. çok yoğun çalışıyorum.. her dakika bişey çıkıyor.. çok dinamik ilerliyor işlerim ama keyifli ve güzel gidiyor .. mutlu ve huzurlu olduğumu hissediyorum.
3-) resim kursuma devam ediyorum. 2, 3 ay evvel bi sergimiz vardı. Benimde 2 resmim çıktı ... İlginç ve güzel bi deneyim oldu:) İnsanın kendi elinden çıktığı şeyi sevmesi, başka insanlardan da güzel övgüler alması insanı ruhen tatmin ve mutlu ediyor:)
4-) hayatımla ilgili farklı bir geçiş dönemi içerisinde olduğumu düşünüyorum.
Yaptığım şeyleri yapmamaya, yapmadığım şeyleri yapmaya çalışıyorum.kendimi sınırlandırdığım, filtrelerimden dolayı adım atamama durumumu yenmeye çalışıyorum.
Biraz daha fazla duygularımla hareket etmek istiyorum. Doğru olanı yapma çabamdan dolayı pişmanlık hissetmiyorum. Ve bundan dolayı yaşadığım huzuru kaybetmek istemiyorum.
Ancak yanlışmı, doğrumu diyip o anda yapmak istediğim şeyleri yapıyor olmaktan alı koymak ta istemiyorum kendimi. Hatada yapıyor olsam, yapmalıyım, hatayı da yaşayarak yapmalıyım. Hata yapma lüksünü kendimi tanıma isteğim yüksek son zamanlarda..
5-) özlüyorum...

Son düzenleme:

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Sevgili günlüğüm;
Üzülerek ve artık yılmış şekilde söylemeliyim ki, hala evin tadilatı bitmedi.
Banyo ve mutfak seramiği bitti. Gizli Tavan bitti, alçı ve boya işlemi tamamlandı ama hala bitmedi.
Çarşamba yada Perşembe merdiven gelecek. Onun uygulaması bir günde biter diye düşünüyorum. Sonrasında mutfak dolabı, tezgahı,banyo dolabı ölçüsünü aldırıp sipariş vereceğim.
Elektrikçi Priz ve anahtarları temin eder etmez montajı yapacak bu hafta.arkasından LED leri alıcam. Salon ve odaların parke çalışması belki cuma gününe yetişir, yetişmezse haftaya pazartesi günü yaptıracağım. Sonrasında dolapların montajı ve temizlik işi kalıcak.
Herhalde 2 hafta daha sürecek gibi ?
Evin salonuna bir üçlü, bir ikili koltuk ile 3 koltuk ve bi sehpa seçtim. Teklif olarak140.000 dediler.. şu hale bak otur ağla. 2 koltuğun fiyatıyla 8 yıl önce ev alınıyordu.
Birde ona mesaj attım.. neden bilmiyorum ama kayıtsız kaldı yazdığıma.. üzüldüm.. ne yapacağımı bilemedim ....
Belkide doğrusu budur diyorum ve mümkün olduğunca kendimi üzmemeye çalışıyorum.
Onun haricinde genel olarak işler kötü gitmiyor. Yarın ablam gelecek, buna çok seviniyorum.. beni mutlu etmek isteyen birinin hayatında olduğunu bilmek, samimi olarak seni seven birini hissetmek çok değerli ❤️
Seni seviyorum...