Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Günlük Hava Durumu 02.03.2013

Jade

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    30 Kas 2012
  • Mesajlar
    7,557
  • MFC Puanı
    221
  • MFC Seviyesi

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: Ülkemizin güneydoğu kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevreleri, gece saatlerinden sonra Batı ve Orta Karadeniz kıyıları yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Van, Hakkari, Şırnak, Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve batı, zamanla kuzey kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette akşam saatlerinden sonra Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz'in batısında kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 15
BURSA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 16
ISTANBUL Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 11
YALOVA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 13
EGE Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AYDIN Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 17
DENİZLİ Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 17
IZMIR Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 16
KUTAHYA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 12
AKDENİZ Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ADANA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 19
ANTALYA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 19
BODRUM Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 16
ISPARTA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 11
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 13
ESKISEHIR Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 13
KARAMAN Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 11
KONYA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 13
BATI KARADENİZ Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kıyılarının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BARTIN Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 14
BOLU Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 12
KARABUK Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 16
ZONGULDAK Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 11
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Samsun ve Ordu çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 5
ORDU Parçalı ve çok bulutlu 13
SAMSUN Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu 16
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 13
DOĞU ANADOLU Parçalı, doğusu çok bulutlu, Bitlis, Hakkari, Van ve Şırnak çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BINGOL Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 8
ERZINCAN Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 7
ERZURUM Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 0
VAN Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 5
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı, doğusu çok bulutlu, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 14
DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 13
GAZİANTEP Parçalı bulutlu 13
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu 15
DENİZLERDE HAVA
Gece saatlerinde Ege ve Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m doğusu 1,0 ila 2,0m,gece 2,5m. Görüş: iyi,
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5, gece saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,gece 3,0m Görüş: iyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar;Doğu ve güneydoğu zamanla güneydoğudan 3 ila 5, gece saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,05m,gece 3,0m. Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: orta.
 
Üst Alt