Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Günlük Hava Durumu (19.03.2013)

Barbie

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    31 Ocak 2013
  • Mesajlar
    1,948
  • MFC Puanı
    53
  • MFC Seviyesi

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde Artvin, Hakkari, Van, Çanakkale ve Edirne çevreleri ile İzmir'in Çeşme, Foça ve Dikili, Balıkesir'in Havran, Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri ile gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Marmara'nın batısı ve Kocaeli çevrelerinde hafif olmak üzere yağmur şeklinde görülecek yağışların, Artvin, Van ve Hakkari çevrelerinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'da yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (6-10 derece) olmak üzere ülke genelinde artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :İç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden sonra Marmaranın batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (30-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
ZİRAİ DON VE KUVVETLİ BUZLANMA UYARISI: Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (Zirai Don, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ANİ KAR ERİMELERİ VE HEYELAN UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden, heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin batısı, yarın (Salı) sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 Km/saat) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 7 18
ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu 8 16
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu 7 17
ISTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde hafif yağmurlu 7 16
EGE Kıyıları ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde İzmir'in Çeşme, Dikili ve Foça, Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Edremit ilçelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 Km/saat) esmesi bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer sisli 2 13
AYDIN Parçalı ve çok bulutlu 8 18
DENIZLI Parçalı, zamanla çok bulutlu 7 17
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Çeşme, Dikili ve Foça ilçelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. 9 17
AKDENİZ Parçalı, zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve az bulutlu 5 18
ANTALYA Parçalı, zamanla çok bulutlu 11 18
ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 1 10
İSKENDERUN Parçalı ve az bulutlu 5 17
İÇ ANADOLU Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Parçalı bulutlu 0 12
ESKISEHIR Parçalı bulutlu 1 14
NEVŞEHİR Parçalı bulutlu -3 11
NİĞDE Parçalı bulutlu -2 10
BATI KARADENİZ Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
BOLU Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 0 13
KARABÜK Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 2 14
KASTAMONU Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli -4 9
ZONGULDAK Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 3 13
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Hopa çevrelerinin yağmur, Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.
AMASYA Parçalı bulutlu -1 16
ORDU Parçalı ve çok bulutlu -1 12
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 2 17
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 0 11
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Hakkari ve Van çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde, bölgenin kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.
ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu -4 12
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu -15 2
KARS Parçalı ve çok bulutlu -12 2
VAN Parçalı ve çok bulutlu akşam saatlerinde kar yağışlı -6 5
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu, doğusunun parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Parçalı ve az bulutlu 1 14
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 0 14
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 0 14
SANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 2 16
DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.
MARMARA Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, gece saatlerinde orta
EGE Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6, gece saatlerinden sonra 5 ila 7, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra 4 la 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş iyi.
AKDENİZ Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga:0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.
VAN GÖLÜ Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatı, gece saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.​
 
Üst Alt