• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Haftanın Polemiği: 3. Köprü - Yavuz Sultan Selim Köprüsü!

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ya da Üçüncü Boğaz Köprüsü, İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e bakan kuzey tarafında yapımı devam eden üçüncü köprüdür. Köprü güzergahı, Avrupa Yakası'nda Sarıyer'in Garipçe mahallesi ile Anadolu Yakasında Beykoz'unPoyrazköy semtinde yer almaktadır. Köprünün Cumhuriyetin ilanının 92. yıl dönümü olan 29 Ekim 2015 tarihinde hizmete açılması planlanmakta idi. Daha sonra bu tarih Ulaştırma Bakanlığı tarafından askıya alınmıştır.

Yapımı tamamlandığında, 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, 320 metreyi aşan kule yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü ve 1408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan en uzun asma köprüsü olacaktır.Köprünün temel atma töreni dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğanve birçok davetlinin katılımı ile 29 Mayıs 2013'te atıldı.

6 Mart 2016 tarihinde köprüdeki son tabliyenin de montajıyla iki kıta üçüncü kez birleşmiştir. Wikipedia

PkkqGd.jpg

Evet arkadaşlar haftanın polemik konusu olarak bizler İstanbul'un 3.Boğaz köprüsü olan Yavuz Sultan Selim köprüsünü seçtik.

Sosyal medya'da neden Yavuz Sultan Selim? olduğu ile ilgili bir çok tartışma mecut.

Peki sizler ne düşünüyorsunuz?

Konular
24
MFC Puanı
7,690
İsim konusunda farklı isim olabilirdi ve bu köprü konusunda çok saçma sapan konular,haberler internetde geziyor onlarıda hiç anlamış değilim.

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
sigara paketine kibrit kutusuna bile partisinin ismini yazdıranlar buna mı laf ediyo :d
nolsun recep ivedik 3 mü olsun köprünün adı bukezde tayyip kendi adını koymuş dicekler.
nuri bilge ceylan filmi gibi ülkeyiz vay anasını

Konular
55
MFC Puanı
4,430
Ben kendi fikrimi söylemek istiyorum her yerde her konuda olduğu gibi bu köprü adı altında da bizi kendi içimizde ayrıştırma çabası içerisinde olanlar var.Bu gibi tartışmaların neye hizmet ettiği aşikar oyuna gelmemek gerek 80'lerde yapılanlar belli uyanık olmamız şart.

Konular
24
MFC Puanı
7,690
Açıkcası kendi içimizde zaten ayrıştırılacak kadar ayrıştırıldık bence. Köprü olayıda bunlardan bir tanesi.

Ha ayrıca Min bir köprü ülkenin ihtişamını artırmaz.

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
Açıkcası kendi içimizde zaten ayrıştırılacak kadar ayrıştırıldık bence. Köprü olayıda bunlardan bir tanesi.

Ha ayrıca Min bir köprü ülkenin ihtişamını artırmaz.

aga zaten ihtişam artırma diil sorun ulaşımı rahatlatmak.ihtişam artırmıyosa hiçbişe yapılmasın madem.
gidip mağarada yaşayalım.

Konular
24
MFC Puanı
7,690
aga zaten ihtişam artırma diil sorun ulaşımı rahatlatmak.ihtişam artırmıyosa hiçbişe yapılmasın madem.
gidip mağarada yaşayalım.

Hocam yaptıklarının iyi yada kötü olduğunu anlamak isterseniz. Kesinlikle bu kitabı okuyun ama dediğim gibi KESİNLİKLE OKUYUN. .

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları - John Perkins

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
Hocam yaptıklarının iyi yada kötü olduğunu anlamak isterseniz. Kesinlikle bu kitabı okuyun ama dediğim gibi KESİNLİKLE OKUYUN. .

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları - John Perkins

onu okuyayımda ekonomiyle ne kadar ilgi ve bilginiz var sizin?

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
Soru ve sorun benim ekonomi seviyem olmadığını kitabı okuduğunuzda anlayacaksınız.
kitabı okudum sib.lütfen sorduğuma cevap verirmisin rica etsem?
Yani zaten bikere ben ihtişamdan bile bahsetmedim.Sadece eleştirenlerin neden eleştirdiklerini yazdım.
Madem ekonomiyle ilgili öneride bulunuyorsunuz bende haklı olarak ekonomik ne kadar bilgi birikiminiz olduğunu merak ettim.
Belki bizzat başvurarak öğreneceğim başka şeyler olabilir senden?

Konular
22
MFC Puanı
12,310
İş bilenin kılıç kuşananın fazla söze gerek yok.Vatan'a ve Millet'e Hayırlı olsun ; Turkiye Cumhuriyet'i İte kopege kalmaz buda bunun naçizane bi göstergesidir. Kim neyi nasıl algılarsa algılasın bu saatten sonra.

Saygılar.

Konular
24
MFC Puanı
7,690
kitabı okudum sib.lütfen sorduğuma cevap verirmisin rica etsem?
Yani zaten bikere ben ihtişamdan bile bahsetmedim.Sadece eleştirenlerin neden eleştirdiklerini yazdım.
Madem ekonomiyle ilgili öneride bulunuyorsunuz bende haklı olarak ekonomik ne kadar bilgi birikiminiz olduğunu merak ettim.
Belki bizzat başvurarak öğreneceğim başka şeyler olabilir senden?

Bende konuyla ilgili yorum yaptım geçtim kitabı okumuş olsanız böyle yazmazsınız açıkcası pek inanmadım okuduğunuza. Ayrıca ben ekonomist değilim alanım Cnc makinaları ve 3d alanında autocad,solid w. dersen buyur bir mesaj kadar yakınım.

İhtişam kısımına gelince ise ilk mesajından ötürü yazdım, herkes yazıda farklı bir ders çıkartır ben demek ki o yazdıklarıma yakın çıkartmışım ki öyle yazmışım.

Konular
24
MFC Puanı
7,690
İş bilenin kılıç kuşananın fazla söze gerek yok.Vatan'a ve Millet'e Hayırlı olsun ; Turkiye Cumhuriyet'i İte kopege kalmaz buda bunun naçizane bi göstergesidir. Kim neyi nasıl algılarsa algılasın bu saatten sonra.

Saygılar.

Türkiye Cumhuriyet'ti kimseye kalmadı bunu gerçekten bu günlerde daha net görebiliyoruz ve en önemlisi başta söylediğim gibi Türkiye toprakları içerisinde sadece Türkler yaşamıyor. Sorun köprünün yapılıp yapılmamasıda değildi ilk mesajımda bunu belirttim İSİM FARKLI OLABİLİRDİ.

Enes

MFC Üyesi
Konular
885
MFC Puanı
8,610
Arkadaşlar herşeyi siyasete çekme çabanızdan vazgeçin artık. Köprü ülkemiz adına hayırlı olsun umarız o trafik yoğunluğunu atlatmada yardımcı olacaktır.