Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hakikat Üzerine - Krishnamurti

Myself

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    13 May 2008
  • Mesajlar
    99
  • MFC Puanı
    6
  • MFC Seviyesi

Hakikat Üzerine
(Toplu Eserleri 11)
Orjinal isim: On TruthJ
iddu Krishnamurti
Ayna Yayınevi / Felsefe Dizisi


Arka Kapak

"Aydınlanmış varlıkların en büyükleri her zaman insanı şaşırtan bir yalınlık ve açıklıkla konuşmuşlardır. Hakikatin doğası budur. Krishnamurti'nin doğası da budur."
- Larry Dossey

Hakikat Üzerine, Krishnamurti'nin hakikat arayışına ilişkin en derin düşüncelerini kapsıyor. Krishnamurti halka konuşmaya 1929 yılında şu sözleriyle başlamıştı: "Hakikat ülkesinin yolu yokur." Her yaştan ve her ortamda insanlara konuştuğu yıllar boyunca, hiç durmaksızın, hakikate düşünce aracılığıyla ulaşılamayacağını vurguladı. Hakikat elle tutulmaz ve adlandırılmaz, ancak düşüncenin bütünsel devinimi ve etkilikleri kefedildiğinde gerçekleşebilir. Bu kitaptaki yaşamsal öğretiler, çaba sonu erdiği, zihin boşaldığı ve yalnızca içinde bulunduğumuz an kaldığında hakikatin nasıl ortaya çıktığını gösteriyor. Hakikat Üzerine'de, insan her şeyi bir düneze oturttuğunda, hakikatın davet edilmeden, bütün görkemiyle geldiğini ve bunda çok büyük kutsallık olduğunu öğreniyoruz.
 
Üst Alt