• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hamilton, BBC tarafından "Yılın Spor Kişiliği" seçildi!

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150

Yedi kez Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton, BBC tarafından düzenlenen geleneksel etkinlikte 2020 Yılın Spor Kişiliği ödülüne layık görüldü.​

BBC izleyicilerinin katıldığı oylamada Hamilton, futbolcu Jordan Henderson, jokey Hollie Doyle, bilardo efsanesi Ronnie O'Sullivan, kriket sporcusu Stuart Broad ve boksör Tyson Fury'yi geride bırakarak bu ödülü ikinci kez aldı.

Hamilton, BBC tarafından "Yılın Spor Kişiliği" seçildi!​

Hamilton, BBC tarafından Yılın Spor Kişiliği seçildi!

Çeviren: Kemal Şengül, Editör
21 Ara 2020 09:16

Yedi kez Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton, BBC tarafından düzenlenen geleneksel etkinlikte 2020 Yılın Spor Kişiliği ödülüne layık görüldü.​

BBC izleyicilerinin katıldığı oylamada Hamilton, futbolcu Jordan Henderson, jokey Hollie Doyle, bilardo efsanesi Ronnie O'Sullivan, kriket sporcusu Stuart Broad ve boksör Tyson Fury'yi geride bırakarak bu ödülü ikinci kez aldı.
Haberi dinle

Daha önce bu ödülü 2014 yılında almıştı ve Michael Schumacher'in yedi şampiyonluk rekorunu yakalamasının ardından ikinci kez bu ödüle layık görüldü.

Hamilton ayrıca 2020 yılı boyun ırkçılık karşıtı mesajlar vererek taraftarların gönlünde taht kurdu ve motor sporlarında daha fazla siyahi olması amacıyla da Hamilton Komisyonu'nu kurdu.
İngiliz pilot, son iki yılda yapılan her iki oylamada da ikinci olmuştu. 2018'de bisikletçi Geraint Thomas'a ve geçen yıl kriket sporcusu Ben Stokes'a yenildi. Hamilton, F1 kariyerine etkileyici bir başlangıç yaptığı 2007 ve 2008 yıllarında da ikinci olmuştu.
Hamilton, ödül sonrası bir video mesaj gönderdi ve kendisine destek verenlere teşekkür etti.
Lewis Hamilton, Mercedes F1 W11, 3rd position, performs some celebratory donuts at the end of the race

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG Petronas F1

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG Petronas F1
Fotoğraf: Steve Etherington / Motorsport Images
Hamilton, “Sadece tüm bu inanılmaz adayları tebrik etmek istiyorum çünkü bu yıl başardıklarından kesinlikle gurur duyuyorum ve ayrıca bana oy veren herkese teşekkür etmem gerekiyor. Tüm bu harika adaylardan ötürü bunu gerçekten beklemiyordum."