Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hazır bulunuşluk sınavı nedir, ne zaman? Hazır bulunuşluk sınavına hangi sınıflar girecek?

Tokyo

Bizi öldürmeyen şey güçlendirir.
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  3 Haz 2020
 • Mesajlar
  6,467
 • MFC Puanı
  78,810
 • MFC Seviyesi

İstanbul genelinde düzenlenecek olan hazır bulunuşluk sınavı veli ve öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Sınavla ilgili araştırmalar arasında hazır bulunuşluk sınavı nedir ve hangi sınıflar için yapılıyor gibi sorular da yer alıyor. Ortaokul ve lise öğrencilerinin (4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) katıldığı sınavın ilan detayları merak ediliyor.

HAZIR BULUNUŞLUK SINAVI NEDİR?
Hazır bulunuşluk sınavına ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, söz konusu uygulama ile öğrenme yolundaki eksikleri tespit etmeyi ve gerekli tedbirleri alarak öğrencilerin öz güvenlerinin artırılmasını hedeflediklerini belirtti. MEB hazır bulunuşluk sınavı EBA sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.


HAZIR BULUNUŞLUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?
Sınav, her eğitim öğretim yılının ilk haftasında düzenlenmektedir. Öğrencilere her ders için 15 sorunun sorulacağı hazır bulunuşluk sınavı, 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

9, 10, 11 ve 12. sınıflarda ise Türk Dili ve Edebiyatı (Türkçe), Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden 18-19 Eylül'de gerçekleştirilecek.

8. ve 12. Sınıf öğrencileri için ayrıca 25-26 Eylül'de Destekleme ve Yetiştirme kursları hazır bulunuşluk uygulaması da olacak.
 

Pozitivizm

🐋🌀☔Devil Wears Prada🌀☔🐋
Yönetici
 • Üyelik Tarihi
  28 Şub 2020
 • Mesajlar
  22,526
 • MFC Puanı
  180,070
 • MFC Seviyesi

Canım hep çocuklara eziyet işte. Bir sene eğitimi askıya al sonra neyi hazır bulacaksın. Birde online yapılacaktı sınav. Kimi nasil denetleyeceksin. Belki çocuk bile girmeyecek ;D eğitimi batırdılar.
Aynen canım gerçekten del çocuklara iyice yükleniyorlar, evde anne baba, okulda öğretmen arkadaş baskısı çocuk bildiğini de yapamaz,Allah yardımcıları olsun:)
 
Üst Alt