• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

HDP Eş Başkanı Demirtaş: Başkanlık tutumumuz aynı

Konular
615
MFC Puanı
550
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, başkanlık sistemi, yeni anayasa, çözüm süreci ve 1 Kasım seçimleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Demirtaş açıklamasında 'Başkanlık tartışması konusunda tutumuzu değiştirecek hiçbir şey görmüyorum' dedi.

"BAŞKANLIK TUTUMUMUZ AYNI"

"Türkiye’nin yeni Anayasaya ihtiyacı var. Tartışmanın Başkanlık sistemi üzerinden yapılması yanlıştır. Güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemle, güçlendirilmiş yerinden yönetim istiyoruz. Başkanlık tartışması konusunda tutumumuzu değiştirecek hiç birşey görmüyorum.

Çözüm süreci ile ilgili parlamento çözüm sürecini gündemine almalıdır. Silahların tümüyle devreden çıkacağı bir atmosfer istiyoruz.

"HENDEKLERİN OLDUĞU YERDEN DEĞİL BATIDA OY KAYBETTİK"

Çatışma ortamında partiler seçimde elbette etkilendi. Ancak biz çatışma ve hendeklerin olduğu yerden değil batıda oy kaybettik. Tespitlerimize göre HDP seçmeni sandığa gitmedi.

"CHP PROJESİNİ ORTAYA KOYMALI"

Çözüm süreci konusunda CHP'nin insiyatif alması lazım. Karnından konuşarak değil projesini ortaya koymalı."