Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hedef Tahtası ve Eksi (-) Şeref Puanı

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  3 Nis 2008
 • Mesajlar
  2,539
 • MFC Puanı
  10
 • MFC SeviyesiŞeref Puanı nedir, nasıl oluşur ?

Şeref puanını rütbenize ve oyuncu sıralamanıza katkısı olan oyundaki prestijinizi arttıran,imha ettiğiniz yaratık ve düşman gemilerden ayrıca bitirdiğiniz bazı görevlerden ve Galaxy Gates kapılarından elde ettiğiniz şeref puanların toplamından oluşur.Şeref Puanına göre Sıralamada vardır.

Ne işe yarar?

Şeref puanı rütbe ve sıralamanız için önemli bir etkendir ne kadar yüksek olursa o kadar prestij edinirsiniz ayrıca hammadde satış fiyatlarınızla ilişkilidir bunun haricinde size ekstra bir katkı sağlamaz, fakat şeref puanınız eksi (-) olduğunda ve hedef tahtası taşıdığınızda size zararı vardır.

Şirket değiştirdiğinizde Şeref Puanınız %50 düşecektir bunu unutmayınız.Eğer eksi (-) Şeref Puanınız varken şirket değiştirirseniz herhangi bir değişiklik olmaz aynı şekilde kalır.

Şeref Puanı Hammadde Satış İlişkisi nasıldır?
Şeref Puanınız arttıkça hammadde satış birim fiyatıda artacaktır tabi tersine orantıda söz konusudur şeref puanınız azaldıkça hammadde satış birim fiyatınızda düşer.Şeref Puanınız 500.000 ve üzerine çıktığında satış değeriniz azami seviyeye ulaşır ve daha fazla artmaz..

Formül: HammaddeFiaytı *(1+Şeref puanı/500.000)
Ancak Hammadde en fazla iki katına kadar satılabilir.

Prometium Fiyatı her 50.000 Şeref'de 1 Credi artar
Enderium Fiyatı her 33.333 Şeref'de 1 Credi artar
Terbium Fiyatı her 20.000 Şeref'de 1 Credi artar
Prometid ve Duranium Fiyatı her 2500 Şeref'de 1 Credi artar
Promerium Fiyatı her 1000 Şeref'de 1 Credi artarŞeref Puanının ve En İyi Kullanıcı Sıralamasına etkisi nedir?

Şeref Paunınız oyuncu sıralamanıza aynı zamanda rütbe puanınıza katkısı bulunur

Oyuncu sıralaması için geçerli olan Formül:

(TP/1000 + Seref/100), Yani 1000 Seref Puani = 10 Sırlama PuaniEksi (-) Şeref nasıl düşünülür?

Dost gemi imha ettiğinizde ve size ait olmayan(mavi renkteki) kargo kutularını topladığınızda eksi(-) şeref puanı alırsınız -500 Şerefe düştüğünüzde Hedef tahtası
işaretini taşırsınız ve eksi (-) şeref almanızı gerektiren her kabahatinizde aldığınız eksi (-) şeref katlanarak devam eder.


Mavi Kargo kutularının toplanması halinde alınacak eksi (-) şeref puanı

1. Hırsızlık: -10 Şeref Puanı
2. Hırsızlık: -20 Şeref Puanı
3. Hırsızlık: -40 Şeref Puanı
4. Hırsızlık: -80 Şeref Puanı
5. Hırsızlık: -160 Şeref PuanıDost gemi imha ettiğinizde alınacak eksi (-) şeref puanı

1. Yok etmede: -100 Şeref Puanı -1000 Kredi
2. Yok etmede: -200 Şeref Puanı -1000 Kredi
3. Yok etmede: -400 Şeref Puanı -1000 Kredi
4. Yok etmede: -800 Şeref Puanı -1000 Kredi
5. Yok etmede: -1600 Şeref Puanı-1000 Kredi

Not:Eksi (-) Şeref taplosunun geniş versiyonu aşağıda belirtilmiştir bakınız.


Eksi (-) Şeref Neden zararımadır?

Hedef tahtası taşıdığınızda kendi şirket üyeleriniz sizi kestikleri için artı (+) şeref puanı ve tp alacaklarından haritalarda sürekli sizi kesmeye çalışan oyuncular olacaktır buda oyunu oynamak istediğinizde sizin için pek rahat bir durum olmayacaktır.Onun için oyunda Dikkatli olmanız gerekir.

Hammadde satış birim fiyatı şeref puanına göre değer kazandığı için şeref puanınız düştükçe bu satiş fiyatıda düşecektir dolayısıyla kredi biriktirebilmek için daha fazla çaba sarfetmenize neden olacaktır.

Not:Şeref Puanınız 500.000 olduğunda hammadde birim satış fiyatı azami değere ulaşır ve sabit kalır.

Şeref puanınız eksi (-) değeri yükseldikçe rakip oyunculara verdiğiniz hasar o oranda düşecektir buda kendinizi savunamanıza dolayısıyla daha çabuk patlamanıza neden olacaktır.
Ancak bu durum Npc (yaratıklar) için geçerli değildir yani Npclere gemi donanımınızın normal değerinde vuruken rakip oyunculara düşük vuracaksınız.

Şeref Puanını eksi (-) değerde olduğundan bir klana girmeniz zor olacaktır çünkü hedef tahtası taşıyan üyeler Klan Rütbesinde puan kaybına neden olmaktadır buda tercih edilen bir durum değildir.

Eksi Şeref vuruşlarımı nasıl düşürür?

Eksi (-) Şeref'ininiz ne kadar fazla olursa o oranda rakip oyunculara vereceğiniz hasar azalacaktır yani eksi şeref yüzünden vuruş gücünüz geminizi gerçek gücünden az olacaktır

Eksi (-) Şerefinize göre oyunculara verdiğiniz Hasar daki azalma oranları:

Şeref < -200 = 10% daha az Hasar (Normal Vuruş Gücünün ancak, %90 'lık oranı kullanılabilir %10 hasar kaybı)
Şeref < -500 = 20% daha az Hasar (Normal Vuruş Gücünün ancak %80 'lik oranı kullanılabilir %20 hasar kaybı)
Şeref < -1000 = 40% daha az Hasar (Normal Vuruş Gücünün ancak, %60 'lık oranı kullanılabilir %40 hasar kaybı)
Şeref < -2000 = 70% daha az Hasar (Normal Vuruş Gücünün ancak,%30'luk oranı kullanılabilir %70 hasar kaybı)
Şeref < -10000 = 90% daha az Hasar (Normal Vuruş Gücünün ancak %10'luk oranı kullanılabilir %90 hasar kaybı)

Eksi (-) Şereften nasıl kurtulurum?

Görevler sekmesinde açık olan görevlerin en altında ''Sana ret edemeyeceğin bir teklifimiz var'' adlı şeref kurtarma görevi açılır bu görevi kabul ederek şeref puanınız eksiden çıkıp sıfırlanıncaya kadar yaratık kesmeniz gerekmektedir,başka seçenek bulunmamaktadır.

Şeref kurtarma görevi kestiğiniz yaratığa ve eksi (-) şerefinizin büyüklüğüne göre artı (+) şeref puanı vermektedir.Şeref puanınız sıfır puana yaklaştıkça yaratıklarların verdiği artı (+) şeref puanda azalmaktadır.

Eğer eksi (-) Şeref Puanınız milyon değerlerde ise işiniz biraz daha zor olacaktır ve daha azimli olmanız gerekecektir
Kestiğiniz yaratıklardan alacağınız + şeref puanı çok yüksek olsada sayfanızı sık sık güncellemeniz gerecektir ancak bu sayede gerçek şeref puanınızı göreceksiniz

Not: Eksi (-) şeref puanı milyon değerlerde olduğunda (-100 Milyonu geçtiğinde) şeref puanımı düşürüyorum oyuna girdiğimde yada portal atladığımda tekrar yükseliyor gibi şikayetleriniz olacaktır az öncede belirtildiği gibi sayfanızı güncelledikçe gerçek puanınızı göreceksiniz

7 level ve üstü gemiler için Ceza Basamağı7 level altı gemilerde alınan eksi (-) şeref puanı katlanmamaktadır yani

Dost gemi imha ettiğinizde alınacak eksi (-) şeref puanı

Her Yok etmede: -100 Şeref Puanı -1000 Kredi

Mavi Kargo kutularının toplanması halinde alınacak eksi (-) şeref puanı
Her Hırsızlıkta: -10 Şeref Puanı

Şeklindedir ancak önemle belirtildiği gibi 7 level olduklarında eksi (-)şeref puanı her hatada 2 katına çıkar

Dost Uzay Gemisi Kesmek 3 Nedenden Ötürüdür
  • Bilerek kesersiniz
  • Kamikaze Modülü ile kesersiniz
  • Yabancı Program Kullanımı yüzünden .Unutmayın Giş'te bu programların kullanılması zaten yasaklanmıştır !
Kamikaze Kullanımı ve eksi şeref
Kamikaze modülünün özelliği patladığında menzili içindeki dost,düşman yaratık ayırt etmeden tüm gemilerin darbe puanlarına hasar vermesidir.Yakınınızda canı az dost gemileride olduğunda modül yüzünden patlayıp hanenize eksi şeref puanı olarak işlemesine ve ceza basamağınızın yükselmesine neden olur .Bu oyun hatası değil oyunculuk kusurudur zira siz modülü kullanırken bu riskleri bilerek kullanıyorsunuz bu yüzdende çözümünüz şimdilik etrafınızdaki canı az dost gemilerine dikkat etmenizden ve riske girmemenizden geçiyor.

Kamikaze modülünün bu özelliğini bilen bazı maksatlı dost gemilerin bunu suistimal edebilir bu etik bir davranış değil ancak bu yasakta değil , biz bu durumdan duyulan rahatsızlıklar doğrultusunda modülün bu özelliğinin iyileştirlmesi için çalışmalarımız yok değil ama siz bir değişiklik yapılıncaya kadar dostgemiler varken riske girmemenizi öneririz.

Ceza Kademesi Nedir ?
Çizelgede gördüğünüz gibi dost gemi kesmeninde çöp çalmanında ayrı bir ceza basamağı var .Bu anlayacağınız gibi her hatada çizelgede gösterilen cezaları alacaksınız demek. Ceza basamağı ne kadar yüksekse bu oyuncu için o kadar sakıncalı bir durum demektir.Ancak ceza basamağını düşürmenin bir yolu var buda 1 basamak aşağı düşmek için ceza almanızı gerektiren hatayı 24 saat boyunca tekrar etmemeniz gerek.Çöp çalma ceza basamağı 24 ve yukasında alacağınız eksi şeref puanı cezası sabit -100 miyon olacaktır

Dost Gemi Kestiğinizde 21 yukasında alacağınız eksi şeref puanı cezası sabit -100 miyon olacaktır


Unutmayın eksi şerefinizi düzeltmenin tek yolu şeref kurtarma görevi alıp şeref puanınız artıya geçinceye kadar yaratık kesmektir.Eksi şereften çıkmak ile ceza basamağını sıfırlamak bunlar ikiside farklı şeylerdir.


P.E.T kesmek ve Eksi Şeref Almak

Kendi petinizi yada dost uzay gemilerinin petini kesmek size sabit-200 şeref puanı cezası verir.Eksi şerefe düşmenize etkisi neredeyse yok diyebiliriz...
 
Üst Alt