Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Her lafı siyasete bağlayan insanlar

Coolumsu

Geçmiş ya da gelecek yoktur., Sadece sonsuz bir ş
MFC Üyesi
Konum
İzmir
 • Üyelik Tarihi
  11 Haz 2017
 • Mesajlar
  2,609
 • MFC Puanı
  172
 • MFC Seviyesi

Her lafı siyasete bağlayan insanlar

Bu ülkede çok sık gördüğüm tablodur. Ben parti konuşmayı pek seven biri değilim. Ancak bir sohbete başlıyorsun, yandaş ya da muhalif, seven ya da nefret eden bir şekilde olayı siyasete ve kişi putlaştırmaya veya şeytanlaştırmaya bağlıyor. İnsanların birbirlerine karşı bu kadar uç noktalarda olması gerçekten üzücü bir durum. .Elbette bunda siyasilerin söylemlerinin etkisi olsa da, ben olayı o kadar basit görmüyorum. Bu her şeyden önce cahilliğin ve hayata tek tip pencereden bakmanın sonucu olsa gerek.. Üstelik bu cahillik, kalitesizlik, basitlik sadece siyaset değil hayatın her alanına sıçramış durumda..

İnsanlarla bir, iki sanat, kültür, tarih, din, bilim üzerine sohbet etmeye gelmiyor. Onu mutlaka bir şekilde ucuz siyasete bağlıyorlar. Zaten gözlemlediğim birçok insan günü kurtarma derdinde. Gelecek kimsenin umurunda bile değil. Tamam siyaset de konuşulur insanlarla, ancak hiçbir insan hayatta tek konuşacağı şey siyaset ve partiler olacak kadar cahil olmamalıdır. Partizan insanlardan, basit düşünen insanlardan artık bıkkınlık geldi. Biraz da hayata pozitif değer katan konulardan sohbet edilse kötü mü olur?

Kalitesiz ve ön yargıların, keskin kutupların peşinden giden sabit bir sürünün parçası olmak yerine, özgür düşünen, durumlara gerçekten kopmadan nesnel yorumlar yapabilen, kaliteli, bilinçli bir birey olmak daha iyi değil midir?
 

Bezelye

♫♪ Deniz üstü köpürür ♪♫, Hey canım rinnan nay ri
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  25 May 2016
 • Mesajlar
  5,246
 • MFC Puanı
  923
 • MFC Seviyesi

Gündem oluşturan bütün konuların siyaset eksenli şekillenmesine mütevellit, beklendik bir durumdur. Gündemi belirleyen organlar farklı bir kama sutra pozisyonuna geçelim demedikleri sürece beyin tecavüzü devam edecektir. Oysa kama sutra zengindir. :sigara Öyle tecavüz edeceğinize böyle tecavüz edin diye veryansında bulunmak gereklidir :sigara
 
Üst Alt