• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
22
MFC Puanı
3,420
Parasız kalmak

İnançsız ve sağlıksız kalkmaktan sonra hayattaki en kötü durum. Allah kimseyi, kimseye borçlu kılmasın.. :/

Konular
22
MFC Puanı
3,420
İnsanlara karşılık beklemeden iyilik yapmak

Karşılığını sadece Rahman'dan beklemek.. Maddi, manevi hiçbir karşılık, çıkar gütmemek.. Ne üstün bir ahlak ama, gerçek mucize de bu değil midir? Bizzat Kuran'da geçen bir sorumluluk bu. Bazen düşünüyorum. Ne kadar modern bir kitaba sahibiz diye..

Bu kadar üstün bir ahlak başka hiçbir dinde hiçbir ideoloji de hiçbir siyasal akım da yok.. Kendini en yardımsever ve eşitlikçi gören ideolojilerin bıraktığı zorbalık, yıkım ve tahribat (Bakınız: Sovyet Rusya, Çin, Kuzey Kore) ortada iken böylesine özgürlükçü ve gönüllü bir yardım anlayışı başka hiçbir yer de yok. Sadece İslam'da var..

Bugün müslümanlar olarak geri kalmamızın temel nedenini sadece Kuran okumamaya bağlıyorum. Birçoğu sadece anne babadan duyduğu taklidi iman ile işi götürmeye çalışıyor.. Maalesef birçok insan da bu tarz bir imanın ahiret günü hiçbir faydası olmayacağını bilemiyorlar..

Kuran'ı yaşayan Peygamberimiz işte sırf bu yüzden bile çok büyük bir ahlak üzerine yaşamıştır. Diğer her şey çıkarılsa sırf bu tavır bile benim iman etmem için yeterdir.. Kuran'dan kopuk olanlara hep acımışımdır. Kendileri kötülüğe batmış insanlar olsalar da, kendilerini iyi sanırlar. İyiliklerini çıkar ve gönlünü vicdanını tatmin için yaptıklarının farkında olmazlar.. :smile:

Bu onur sadece Kur'an-ı Kerim'indir. :wink:

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Türkiye'de aşkın kötü bir şey olarak görülme problemi

Eminim siz de fark etmişsinizdir. Sokakta ne zaman el ele gezen bir çift olsa, ya da aşık olsalar özel vakit geçirseler bizim toplumumuzda anlamsız yere bir ayıplama falan olur. Millet ahlak bekçisi falan kesilir. Millete ne ise sanki? Oysa aşk hayatta utanılacak en son şey olmalıdır. Sevmek ayıp olur mu hiç?

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Taylor Swift - Kanye West kavgası

2009'da bir ödül töreninde Kanye West'in yaptığı terbiyesiz davranış sonrası başlayan savaştır. Tamamen Taylor Swift'in haklı olduğu kavgadır.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Anna RF'nin konu ile ilgili açıklaması

"Merhaba Türkiye, Ben Anna-RF'den Ofir J.Rock. Öncelikle, grubumuzun 2012'de olusumundan bu yana bize göstermiş olduğunuz tüm sevgi ve desteğiniz için çok teşekkür etmek istiyorum. Çok Teşekkürler !!! Sizinle parçamız olan "Jump" ve Çağatay Akman'ın şarkısı arasındaki Gerçeği paylaşmak istiyorum. "Jump şarkısının orijinal bestesi bize, yani grubumuz Anna-RF'e ait bir bestedir. Ve ilk olarak Kasım 2012'de Youtube'da yayınlanmıştır. Geçen yıl Ç. Akman'ın videosu Youtube'da yayınlandığında müzik kısmının bize, yani Anna-RF'e ait olduğunu yazdılar. Ancak birkaç gün sonra bunu değiştirdiler. Ve parçayı bizim Mehmet Ali Sezer'den aldığımızı yazdılar(iddia ettiler). Ki biz bu şarkıyı hiçbir zaman duymuş değiliz!!! Şimdi müzik uzmanları tarafınca, Akman'ın şarkısının bizim şarkımız olan Jump'dan kopyalandığının ve şarkımızın hiçbir şekilde Mehmet Ali Sezer'e ait parçayla bir bağlantısının bulunmadığını onaylayan belgeleri almış bulunmaktayız! Ve bu sebeple harekete geçtik ve Çağatay Akman'ın videosunu Youtube üzerinden kaldırttık. Tekrar çok teşekkürler tüm desteğiniz için! Çok teşekkürler. Umarız yakında hepinizle Türkiye'de görüşeceğiz. Sevgiler!"

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
O.bahsettigin şey asksa tabii
Çoğu iki gunluk oluyor
Topluma gelirse toplum boyle.seylere hep ters bakıyor zaten
İstesende değişmeyecek zaten
Bunun dini boyutu da oraya zaten. Hiç girmeyeyim.topa tutarsıniz

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Parasız hiç bir şey olmuyor maa
Alesef
Aç kaldiginin ispatı

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
İfrit olası insan

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Keşke bende başarabilsem
İhtiyaçtır
Ama nereden başlayacağını bilmek önemli

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Kaybettiğin şeyler için bazen çok geç oluyor.

Emeğine sağlık.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Başka bir şeye en başından başlamak kadar kolay değildir :sigara

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Tamam da öyle şeyler görüyorum ki bazen çay bahçelerinde toplum olarak yadırgamamak elde değil... Niye, biz gelenek, görenek, anane toplumuyuz böyle şeylere alışkın olmadığımızdan yadırgıyoruz. Bana göre hava hoş :D

Emeğine sağlık.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
El ele tutusanin ayiplandigini henuz gormedim, ama bazilari var ki Bu ask denilen seyii Fazlasiyla Kullaniyor, Boyutu ve siniri Asiyor..Millet gozunun Onunde Bu tarz olaylarla karsilasinca ayipliyor kiniyor..
misal izmire yolculuk ederken bayramda, Arkamizda ki ciften cok rahatsiz olmustuk. cunku Otobus icinde yapilmamasi gereken seylerdi.. ben onlarin sap sup opusme sesini cekmek zorundamiydim :D birde onimdeki tv ekranina goruntuleri yansiyodu ister istemez gozum kayiyodu :D napim tebrikmi ediym, super yiysiyonuz diye tabi kinayacam :D

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
hic birseye yeniden ve bastan baslamam gerektimi diye dusunuyorum da aklima gelmiyor demek baslamamisim.:p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...