• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Her Zaman "Küçük Dağları Ben Yarattım Deme"

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Ülkenin tanınmış avukatlarından biri, yaban kazı avı zamanı, tüfeğini alıp Karadeniz sahillerine çıkmış

Dolaşırken uçan bir kaz görmüş... Hemen nişan alıp ateş etmiş: dannn!!!

Kuş döne döne yere inmeye başlamış ve etrafı çitle çevirili bir araziye düşmüş,

Avukat hemen araziye girip kuşu almaya yeltenmiş. Tam çitlerden içeri girecekken karşısına yaşlı bir köylü çıkmış.´

─ Ne yapıyorsun benim arazimde?

Avukat;

─ Şu yaban kazını vurdum da, almaya çalışıyorum.

Köylü,

─ Arazi benim olduğuna göre, içindeki her şey gibi, kuş da benimdir.

Avukat hemen diklenmiş;

─ Ben bu ülkenin en büyük avukatlarından biriyim. Beni uğraştırma bey amca! Mahkeme masrafı falan der, çiftliğine kadar elinden her şeyini alırım bak!

Yaşlı köylü gülmüş;

─ Biz buralarda böyle küçük sorunları mahkemeyle değil, ‘üç tekme’ kuralıyla çözeriz, demiş.

─ Nedir o üç tekme kuralı? diye sormuş, avukat merakla.

Yaşlı köylü;

─ Önce biri ötekine 3 tekme vurur, sonra öteki… Sonra yene ilki… Bir kişi pes edene kadar devam eder. Pes eden kaybeder.

Avukat genç, güçlü kuvvetli, sportmen. Köylü ihtiyar. İçinden “ben bunu haklarım” diye düşünerek;

─ Kabul, demiş.

─ Burası benim arazim olduğuna göre ilk vurma hakkı bende, demiş yaşlı köylü. İlk tekmeyi atmış avukatın kasıklarına…

“Ugggh” diye dizlerinin üzerine çökmüş avukat. İkinci tekme tam midesine gelmiş ki, avukat öğlen yediği yemekleri çıkarmış, “böğğğ” diye bağırıp dört ayak haline gelmiş yerde.

Yaşlı köylü üçüncü tekmeyi tam kıçının ortasına yerleştirince de öne doğru kapaklanmış avukat.

Önde de köylünün ineğinin biraz evvel oraya bıraktığı ıslak tezek var, avukatın suratı aynen gömülmüş içine.

Avukat;

─ Şimdi sıra bende, ihtiyar tilki, diye doğrulmuş, ağzına kadar giren pislikleri ceketinin koluyla temizlemeye çalışırken.

Yaşlı köylü gülmüş;

─ Pes ediyorum. Bir kaz için dövüşmeye değmez. Al kuşunu git.