• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

HolySpectre

Konular
228
MFC Puanı
370
sen neye hazırsan, oda senin için hazırdır.

Konular
228
MFC Puanı
370
Kendi ateşimle yakmaya hazır olmalıyım kendimi; önce kül olmadan nasil yeni olabilirimki!

Konular
228
MFC Puanı
370
Küçüklüğümden beri saçını tarayana, jöleleyene, kendine özen gösterene, arabasını kendi elleriyle yıkıyana, ofis masasını düzgün tutana, her gün sakal traşı olana, kravat takana, resmi konuşana, keçi sakal bırakıp simetrisini her an yakalayabilene, ayakkabısını boyayana veya boyatana, pahalı yerlerden yiyene, giyinene, kıyafetleri her zaman ütülü ve muntazam olan insanlara hep özendim. Büyüyünce böyle olacağımı düşündüm hep. Ama bir türlü olmadı. Bir türlü büyüyemedim...

Konular
228
MFC Puanı
370
Aşk benim - hiç Senim olmamış
Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık, sadece olmayacaksın. Sensiz kalma ihtimali olmayacak aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda. Belki birkaç satır arasında unutulacaksın bir müddet sonra. İçimden olmayacak, boş bir kağıdın gölgesine sığınmayacak sana sitemlerim. Hani hep kızardın ya “Konuş konuş konuş” derdin, haykırabilir miyim şimdi korkaklığını. Bıraktığın bu mavi düşleriyle avunan yalnızlığı, artık sahiplenilmeyecek olmanın burukluğunu yaşarken, haykırabilir miyim dersin, susar mıyım, gülüp geçer miyim yoksa …?
Aslında alıştırmalıyım kendimi hiç dönmeyecekmişsin, dönülmeyecek bir yerdeymişsin gibi farzetmeli, unutmalı. Seni hiç tanımamış gibi yaşamımı sürdürmeliyim. Var olduğum her yer aşk(ın) şehri olmalı artık, yeniden sevmenin, sevilebilmenin yeri her yer, zamanı yaşanan ve gelecek tüm zamanlar olmalı benim için. Evet, sayfalardan koparıp bir bir savurmalıyım seni yaşanmış tüm zamanlara, uzaklaşan her adımımla hapsetmeliyim bu anılar sokağına. Kopan takvim yaprakları sensiz geçen günleri saymamalı, bende yokluğunun güncesini tutmayı artık bırakmalıyım. Her yeni güne seni getirmedi diye isyan etmemeliyim. Kabullenebilmeli, hazmedebilmeli, aldırmamalı hatta sana hak verebilmeliyim. Bu satırlarla büyümeye başlamalıyım, sırf seni ve çocuklaşan bir aşkı kolayca unutabilmek için. Zira yoksun. Sanki benim hiç senim olmamış, sanki bizi hiç yaşamamışız, sanki aşk denen o hoyrat şarkıyı mırıldanmış ve sonra yarım bırakmışız gibi. Artık yeni bir şarkı söylemenin vakti, Yaşanmışlığına, yitikliğime hiç aldırmadan, Sanki benim hiç senim olmamış gibi…

Konular
228
MFC Puanı
370
Aşık olmayı beceremeyen yağ çekmeyi öğrenmek zorundadır.

Eflatun​

Konular
228
MFC Puanı
370
İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür.
Eflatun

Konular
228
MFC Puanı
370
hergünü ölecekmiş gibi yaşa günün birinde haklı çıkacaksın.

Konular
228
MFC Puanı
370
Demek istediğim asalak bir sarmaşık olma sakın.
Varsın boyun olmasın bir söğütünki kadar.
Yaprakların bulutlara erişmezse bir zararın mı var?

Konular
228
MFC Puanı
370
Reklamcıyım. Kâinatı kirletiyorum. Ben size pis şeyleri bile satan adamım. Asla sahip olamayacağınız o şeylerin hayalini kurduran… Photoshop’ta rötuşlanmış kusursuz bir mutluluk… Kılı kırk yararak oluşturulmuş görüntüler, moda müzikler. Zar zor biriktirdiğiniz paralarla, son kampanyada itelediğim rüyalarınızın arabasını satın almayı başardığınızda ben onu çoktan demode etmiş olacağım. Sizi yenilik bağımlısı yapıyorum. yeniliğin avantajı, hiçbir zaman yeni kalmamasıdır. Salyalarınızı akıtmak: benim görevim bu.
Benim mesleğimde kimse mutlu olmanızı istemez, çünkü mutlu insanlar tüketmezler. Çektiğiniz acı, ticareti canlandırıyor. Bizim jargonumuzda buna ”alışveriş sonrası düşkırıklığı” deniyor. Size acilen bir ürün gerekiyor; ama ona sahip olur olmaz bir başkasına gereksinim duyuyorsunuz… İhtiyaçlar meydana getirmek için kıskançlığı, acıyı, doyumsuzluğu körüklemek gerekiyor. İşte benim savaş gereçlerim bunlar. Hedefim ise sizsiniz."

1069374_271288066343058_770982599_n.jpg

Reklamcıyım. Kâinat

Konular
228
MFC Puanı
370
Durma üz kendini üzebildigin kadar hatalarını düzeltecekse. düşünme hiç şu anını, Düşüncesizlik garantiliyorsa yarını, ve kork ölümden ölesiye, Korkun seni Ölümsüzleştirecekse.

Konular
228
MFC Puanı
370
Hiç, gülümsemedi. Hiç. Hiç gülümsemeyecek gibiydi. İyi bir gün batımından beklenebilecek her şey vardı oysa. Gökyüzünde bütün o sıcak renkler. Hafif bir esinti. Parfümünün kokusu. O anda bir örs düşse gökyüzünden. Ancak 9 gün 9 gece sonra varabilirdi yeryüzüne.

Konular
228
MFC Puanı
370
Hep "Hayır" desede bana hayat.Hep "Hayırlısı" diyeceğim hayata inat!.

Draneun

MFC Üyesi
Konular
24
MFC Puanı
70
İnsan neler öğreniyor yaşarken. Mesela, aşk acısı kalpte oluşuyor ama asıl yarayı ruh alıyor. Yani, sonunda her şarkı bitiyor ama hiçbir şarkı ölmüyor.