• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

HongMeng OS yüklü 1 milyon Huawei telefon yolda!

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
e15hlG.jpg

Google’ın Android desteğini Huawei’nin üzerinden çekmesinin ardından, Çinli teknoloji devi harekete geçti. Kendi işletim sistemin geliştiren Huawei, şu sıralar sistemini geliştiriyor ve testlerini yapıyor. Son çıkan bilgilere göre, test için Huawei işletim sistemi HongMeng OS yüklü 1 milyon akıllı telefon test için hazır hale getirildi.

Huawei işletim sistemi testleri başladı
Yeni işletim sistemi konusunda elini çabuk tutmak isteyen Huawei, bu sistemi ağustos ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Bunun için son sürat çalışmalarını sürdüren şirketle ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Huawei işletim sistemi HongMeng OS yüklü 1 milyon telefon teste hazır hale getirildi. Telefonların piyasadaki mevcut ürünler mi, yoksa geliştirme ürünleri mi olduğu ise henüz bilinmiyor.

Çinli aracılık şirketi Rosenblatt Securities, HongMeng OS işletim sisteminin tüm Android uygulamalarıyla uyumlu olduğunu açıkladı.

Huawei yöneticilerinden Yu Chengdong da yeni işletim sisteminin bu sonbahar aylarına hazırlandığını söyledi. Ayrıca yeni işletim sisteminin akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve akıllı giyilebilir cihazlar ile uyumlu olacağını belirtti.

Geçmişte Android’in egemenliği ile ilgili endişeleri olan Huawei’nin kendi işletim sistemi için 2012 yılından beri çalıştığı biliniyor.

Çin pazarında HongMeng OS olarak isimlendirilen yeni işletim sistemi, küresel pazarda Ark OS ya da Oak OS ismiyle karşımıza çıkacak.

Alıntı.​