• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hrant Dink

Konular
772
MFC Puanı
530
ermeni asıllı , agos gazetesi genel yayın yönetmeni. 19 ocak 2007 tarihinde agos gazetesinin şişli halaskârgazi caddesi üzerindeki binası önünde ogün katil bugün çocuk bir samast tarafından yakından 3 el ateş edilerek hayatını kaybeden yazar.adı mahkeme kararıyla fırat olarak değiştirilmiştir.aslında hrant dink'in yoğun yargı süreci agos gazetesinde 6/şubat/2004 de "sabiha-hatunun sırrı" başlığıyla yayınlanan sabiha gökçen'in ermeni olduğunu söylemesiyle etmesiyle başlar.

ve kendisinin söylediği şöyle bir söz vardır;

"türkiye'nin toprağında gözünüz var' diyorlar ya' demişti:
'evet, gözümüz var bu vatanın toprağında... ama koparıp götürmek için değil, en dibine gömülmek için...'

kendi düşüncem ise ;

öldüğünde "hepimiz hrant'ız" diyenlerden değildim, aynı zamanda düşman da olmadım "ermeniyiz, hrantız" diyenlere. belki toplumu kışkırttığı doğrudur, belki nefret edenlerin nefretini gerçekten hak ediyordur ama ne yazmış olursa olsun, kimsenin hayatı bu kadar ucuz olmamalı. kimse sokak ortasında vurulmayı hak etmez. kahroluyor falan değilim; biz ne aydınlarımızın bombayla, kurşunla namertçe katledildiğini gördük, hrant dink'in ölümü bize koymaz.. ama ölümü umut versin istiyorum. belki toplumun farklı kesimlerinden gelen bu isyan, bu itiraz ülkemizde hayata verilen önemi arttırır da bu ülkenin aydınları kahpe cinayetlerin kurbanı olmaz. kimbilir, umut işte.

Yaşadığımız toprakta her ne olursa olsun KARDEŞÇE yaşamak büyümek yetişmek umudu ile..