• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

HTML Boşluk Bırakma Kodu

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Arkadaşlar google üzerinde sık sık böyle aramaların çok olduğuna rastlıyorum belki çok basit bir kod olabilir ama çoğu html kullanıcısı haala google üzerinden arama yaparak bu kodu kullanmaktadırlar.

İşlevi kısa ama önemli bir koddur. HTML Sayfa oluştururken herkez yazılar arasında veyahut oluşturduğu kodlar arasına boşluk bırakıyordur. İşte kimisi bilgisayarınızda olan SPACE(Boşluk bırakma tuşu) tuşunu kullanıyorlar ama bu tuş sadee 1 kere boşluk bırakır HTML'den birden çok boşluk bırakmak istiyorsanız aşağıdaki kodu kullanmak zorundasınız. Boşluk bırakmak istediğiniz yazının hemen sonrasına eklemeniz yeterlidir.

Ekleyeceğiniz kod Non Breaking Space anlamına gelen   kodudur.

Kod:
[B] [/B]

Liemessie

MFC Üyesi
Konular
27
MFC Puanı
0
<br> </br> de bir alt satira gecmek icin kullanilir. Kodlama yapilirken duzenli yapilmasi sart.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
<br> </br> de bir alt satira gecmek icin kullanilir. Kodlama yapilirken duzenli yapilmasi sart.

Sevgili @Smyrna <br> kullanılabilir evet ama </br> şeklinde kullanılması yanlıştır. Doğrusu şu şekildedir <br />

<br> ile < br /> arasında herhangi bir fark yoktur lakin W3 standartlarına göre <br /> şeklinde kullanılmasını tavsiye ederim.

Liemessie

MFC Üyesi
Konular
27
MFC Puanı
0
Sevgili @Smyrna <br> kullanılabilir evet ama </br> şeklinde kullanılması yanlıştır. Doğrusu şu şekildedir <br />

<br> ile < br /> arasında herhangi bir fark yoktur lakin W3 standartlarına göre <br /> şeklinde kullanılmasını tavsiye ederim.

Tüh unuttum mu ben simdi kodlamalari :( .

Çalışmam şart unuttuklarimi telafi eek için teşekkür ederim. Pisadam