Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hürrem Hep 1 Numara

Barbie

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    31 Ocak 2013
  • Mesajlar
    1,948
  • MFC Puanı
    53
  • MFC Seviyesi

Muhteşem Yüzyıl son bölümüyle sevenlerini ekran başına kitledi.

Geride bıraktığımız dönemde, (başta Başbakan Recep Tayip Erdoğan olmak üzere) pek çok kesimden eleştiriler alan ve bu eleştirilerin başında da içerdiği yoğun erotizmin döneme ait yanlış fikirler ve intiba yarattığı yönündeki idialarla gündemi uzun süre işgal eden Muhteşem Yüzyıl dizisi son bölümüyle de geceye damga vurdu. Aldığı eleştirilerden sonra ve biraz da asıl senaristi Meral Okay'ın da ölümüyle vizyon açısından çok değişen dizi, en çok izlenenler arasındaki yerini kimseye kaptırmadı.

HÜRREM KAPANIP EVİNİN KADINI OLDU

Özellikle yapılan eleştirilerin başında gelen Hürrem Sultan'ın dekolte giyim tarzı yerini daha kapalı bir giyim tarzına bıraktı. Şehzadelerin halvet olma geceleri de diziden çıkarıldı. Hatırlanacağı üzere daha önceki bölümlerde o bölümün en reytingine güvenilen sahnesi olarak tasarlanırdı.

CİNSELLİK YOKSA PARGALI ÖLÜR

Dizinin motiflerinden olan cinsellik vurgusu diziden çıkarıldıktan sonra ilginin düşmemesi için başvurulan yollardan biri Pargalı İbrahim Paşa'nın öldürülmesi oldu. Fragmanlarında öldürülmesinin görüntüleri o hafta yayınlanacak bölüme ait olmasa bile gösterilen fragmanında verildi. Pargalı öldükten sonra ise bu sefer de Hatice Sultan'ın, suikastten Hürrem Sultan'ı sorumlu tutması ve almaya çalıştığı intikam düğümü diziye yedirildi. Sondan bir önceki bölümde Hatice Sultan ile Hürrem arasında yaşanan ve Hatice Sultan'ın ciddi yaralar almasıyla sonuçlanan kavga sahnesi ve Hürrem'in akabinde yaşadıkları ve tabi Hürrem'e öncesinde ve sonrasında düzenlenen suikast girişimleri sadık izleyicilerinin yüreğini ağzına getirdi.


Yayınlanan son bölümdeyse Hürrem, büyünün etkisinden kurtulmak istiyor. Aradığı çare ise hain olduğunu düşündüğü Fahriye'den geliyor.

Mustafa'nın, Manisa'da Yeniçerilere para dağıtması Süleyman'ı öfkelendiriyor. İkili arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlıyor. Şah Sultan ise Hürrem'in haremdeki gücüne son vermek için harekete geçiyor. Hürrem ağır bir darbe alıyor. Ancak Hürrem kayıp altınların yerini öğrenince, hem Hatice'den hem Şah Sultan'dan kurtulma fırsatını yakalıyor!

Büyüyle birlikte hayatı kabusa dönen Hürrem, buna bir son vermek ister. Hain olduğunu düşündüğü Fahriye'yi takibe alır. Fahriye ise Şah Sultan'dan haremde birini öldürmek üzere emir almıştır. Fahriye, harekete geçtiğinde öyle bir sürprizle karşılaşır ki işler tersine döner.

Şah Sultan, Hürrem'in haremdeki gücünden rahatsızdır. Haremi ele geçirmek için ilk hamlesini yapar ve Hürrem ağır bir darbe alır. Hatice ise İbrahim'den kalan eşyaların mezatta satıldığını öğrenir. Hepsini satın almak isteyince dikkatleri üzerine çeker.

Manisa'da ise sular ısınmaya başlar. Şehzade Mustafa, seferden dönen askerlere para dağıtır. Barbaros da yanında olur. Süleyman, kulağına fısıldanan haberlerden memnun değildir. Oğlu taht hayalleri mi kurmaktadır?

Malkoçoğlu, kendi ağzından Mihrimah'a mektup yazanın Rüstem olduğunu anlar. Mihrimah yeniden umutlanmıştır. Çocukluktan gelen aşkına bir karşılık bekler. Bali Bey Mihrimah'a istediği cevabı nihayet verir.

Haremde ağır bir darbe alan Hürrem'in imdadına Rüstem yetişir. Altınların izini süren Rüstem, nihayet istediği bilgiye ulaşır. Zekice kurduğu bir oyunla Şah Sultan'ı ve Hatice'yi tuzağa düşürür.
 
Üst Alt