• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hurafeci Cübbeli Ahmet iki büklüm Mehmet Görmez'den özür diledi

Konular
22
MFC Puanı
3,420
CÜBBELİ VE YALANLARI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in kendisini aradığını söylüyor. Konuşma boyunca yapılan yalanları sıralayalım.

pWD4lq.jpg

Sıralayalım ki normal günlük hayatta bu kadar yalan söyleyen Cübbeli’nin dini alanda söylediği yalanlara kıyas yapma imkanı olsun.

Yalancılığı bu kadar açık olan bir kimsenin anlattığı dini, gerçek din zannedenler okusun ve karar versin.

Video boyunca edilen yalanlar:

Kesinlikle Görmez’in Cübbeliyi arama gibi bir durumu söz konusu değildir. Zaten yalan sözleri öylesine açık ki, “Görmez beni aradı” telefonu bir anda bir ortamda yapılan konuşma formatına dönüyor.
Kendini ağırdan satmak isteyen Cübbeli, “Benim sözlerimi dosyalamışlar. Bayağı uğraşmışlar” deyip piar çalışması yapmaktan da geri durmuyor. Oysa Diyanet’in bu tür bir dosyalama çalışması bulunmuyor.
“İlim meclisine yakışmayan argo tabirler kullanmışım. Özür diliyorum” derken kendini alim postuna oturtan Cübbeli’yi, TGRT'nin hurafecileri dışında alim gören tek bir ilim sahibi bulunmuyor. Aynı şekilde Mehmet Görmez de kendisi hakkında yalan ve iftiralarına rağmen meslek hayatı boyunca Cübbeli’yi muhatap almış değildir.
Sakalı Şerif konusunda Mehmet Görmez’in kıvırdığını söyleyen Cübbeli yalan söylemektedir. Sakalı Şerif konusunda Görmez asla geri adım atmamış. Sakalı Şerifin satılması falan değil doğrudan bu tür işlerin sakıncalı ve din dışı bir adet gelenek olduğunu söylemiş ve aynı şekilde bu görüşünden de vazgeçmiş değildir.
Mehdi, kıyamet alametleri, İsa (as)’ın yeryüzüne inmesi, Deccal’in zuhuru gibi mevzular Kur’an’ı Kerimde zikredilmeyen bazı hadislerde zikredilen konular. Doğruluğu ve yanlışlığı konusunda Cübbeli’nin “Ehli Sünnetin akidesinin metinlerinde olan konularda taviz veremeyiz” demekle zaten cehlini ortaya koyuyor. Dinin unsurlarını Allah ve O’nun gönderdiği elçileri Peygamberler tayin eder. Alimler değil. Zaten İslam’da ümmetin kabul ettiği alimler Cübbeli’nin böyle tartışmalı konularına pek itibar etmiş, eserlerine de almış değillerdir.

Bu tür konuları kabul edip etmenin kişinin iman ve ibadet hayatına her hangi bir faydası da yoktur. Ama şu bir gerçektir ki Vatikan’ın aramıza sarık takıp sırtına cübbe geçirdiği Cübbeli’nin tasvip ettiği alimleri ilginç bir şekilde Hz. İsa’yı beklemektedir.

YAPILAN TELEFON GÖRÜŞMESİ DEĞİL CÜBBELİ’NİN ZİYARETİDİR

Biz Cübbeli’nin anlatmadığı daha doğrusu anlatamadığı yerleri söyleyelim ki millet Cübbeli’yi daha iyi tanısın. Yapılan telefon görüşmesi değil. Cübbeli’nin Diyanet İşleri Başkanı’nı makamında ziyaret etmesinden ibaret bir görüşmedir.

Cübbeli o görüşmede Görmez’e haddini bildirmek bir tarafa önünde iki büklüm, ellerini ovuşturarak Mehmet Görmez'den defalarca özür diler. Öyle sıranda özürler değildir bu özürler. Cübbeli'nin söylediğinin aksine, Görmez'e, “Aman efendim biz hata ettik. Siz haklısınız. Siz büyüksünüz. Sizinle ilgili olarak bir daha böyle cümleler konuşmayacağım. Siz dünyanın sayılı alimlerindensiniz..." diyen Cübbeli çok kısa süre sonra eski yalancı alışkanlıklarına dönüp kaldığı yerden yalan ve iftiralarına devam etti.

Kesinlikle Görmez'in Cübbeli'yi araması söz konusu değil.

Şimdi ayet söylesek Cübbeli bizi de Kur'ancı, Mealci yapabilir. Zaten amaçları milleti Kur'ansızlaştırmak. Sağlık olsun biz Cübbeli ile ilgili hadislerde zikretmesini biliriz.

Cübbeli ve yalancılığı ile ilgili hadisler:

Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise, Cennete çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise Cehenneme götürür. [Buhari]
Safvan İbnu Süleym (Radıyallahu Anh) anlatıyor: "Ey Allah´ın Resulü! dedik, mü´min korkak olur mu?" "Evet!" buyurdular. "Pekiyi cimri olur mu?" dedik, yine: "Evet!" buyurdular. Biz yine: "Pekiyi yalancı olur mu?" diye sorduk. Bu sefer: "Hayır! buyurdular." [Muvatta, Kelam 19, (2, 990).]
İmam Malik´e ulaştığına göre, İbnu Mes´ud (Radıyallahu Anh) şöyle demiştir: "Kul yalan söylemeye ve yalan söyleme niyetini taşımaya devam edince bir an gelir ki, kalbinde önce siyah bir nokta belirir. Sonra bu nokta büyür ve kalbinin tamamı simsiyah olur. Sonunda Allah nezdinde "yalancılar" arasına kaydedilir." [Muvatta, Kelam 18, (2, 990).]
Abdullah İbnu Amir (Radıyallahu Anh) anlatıyor: "Bir gün, Resulullah (Aleyhissalâtu Vesselâm), evimizde otururken, annem beni çağırdı ve: "Hele bir gel sana ne vereceğim!" dedi. Resulullah Aleyhissalâtu Vesselâm anneme: "Çocuğa ne vermek istemiştin?" diye sordu. "Ona bir hurma vermek istemiştim" deyince, Resulullah Aleyhissalâtu Vesselâm: "Dikkat et! Eğer ona bir şey vermeyecek olursan üzerine bir yalan yazılacak!" buyurdular." [Ebu Davud, Edeb 88, (4991).]

KAYNAK: Dini Haberler