Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İlbank Eskişehir Bölge Müdürlüğü Çalışmaları

Barbie

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    31 Ocak 2013
  • Mesajlar
    1,948
  • MFC Puanı
    53
  • MFC Seviyesi

İller Bankası (İLBANK) Eskişehir Bölge Müdürü Osman Nuri Başaran, 2012 yılında bağlı iller için ayrılan yatırım kredi tutarının toplam 415 milyon olduğunu ve bunun 187 milyonluk kısmının 2012 yılında kullanıldığını açıkladıİller Bankası (İLBANK) Eskişehir Bölge Müdürü Osman Nuri Başaran, 2012 yılında bağlı iller için ayrılan yatırım kredi tutarının toplam 415 milyon olduğunu ve bunun 187 milyonluk kısmının 2012 yılında kullanıldığını açıkladı.

Bölge Müdürü Başaran, kurum binasında düzenlediği kahvaltıda, Eskişehir Yöneticiler Derneği (ESYÖNDER) Yönetim Kurulu üyeleri ve kentte görev yapan çeşitli kurum müdürleri ile bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan Başaran, Eskişehir Bölge Müdürlüğü'nün 4 ilde toplam 223 belediyeye ve 4 İl Özel İdaresi'ne hizmet sunduklarını belirterek, bu yıl da devam eden yatırımlar için bekleyen kredi tutarının 228 milyon olduğunu söyledi.

Eskişehir'in yanı sıra Kütahya, Afyon ve Bilecik illerine bağlı özel idareler ile belediyelere yatırımlar için mali kaynak transferinde aracılık yaptıklarını kaydeden Başaran, "2012 yılında sadece yatırım sektörü için 268 milyon kredi ayrılmış ve bunun 76 milyonu kullanılmıştır. Kalan kredilerin kullanımı, devam eden yatırımlar için kullanılacaktır. 2013 yılı su ve kanalizasyon (SUKAP) projesi için teklif edilen yatırım sayısı 23 adettir.

Bunlar için toplam proje bedelleri 147 milyondur" dedi.

Başaran, kurumun temel amacının belediyelerin altyapı yatırımlarına destek olmak olduğunu da ifade etti.

ESYÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil Çankaya ise, bu tür bilgilendirme toplantılarının il yöneticileri açısından faydalı olduğunu belirtti. - ESKİŞEHİR
 
Üst Alt