• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İlişkideki naif duygulanmalar

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Sevgilinden duyduğunda yada onda gördüğünde, seni duygulandıran, ona karşı çok güzel duygular beslenmeni sağlayacak olan birşey yaşadın mı?

RuHuMDaKiöKüZ

MFC Üyesi
Konular
26
MFC Puanı
9,550
Sen soylemeden sana kendinden parçalar sunmasi ilişkilerdeki guzel surprizlerdendir mesela. Onemsendiginizi ve onun sizin nazarinizda onemsenmek istediğini hissetmek huzur verir insana. Bağlayıcı ve birleştirici aktivitelerdir bunlar.

Son düzenleme:

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Bende söylediklerine harfiyen katılıyorum. Ama ben başka birşeyi kastetmiştim aslında. Mesela kız arkadaşın çok naif, sosyal ve çok hanım hanımcık biridir. Ama der ki sana haftaya annemle halı yıkacağız:)
Halı yıkadığı için değil, halı yıkamaktan erinmemesi ve bunu senle paylaşmaktan senin onun hakkında ne düşüneceği endişesi taşımadan söylemesi duygulandırır mı ve ona karşı daha sempati beslemeni sağlar mı anlamında sormuştum.. Bunun gibi neler etkile sizi yada ne sizi duygulandırdı anlamında sormuştum...

RuHuMDaKiöKüZ

MFC Üyesi
Konular
26
MFC Puanı
9,550
Aslinda ilk yazdigim da ayni konuya dahil ama oradaki manevi bir hareket idi. Siz daha cok karsidaki kisinin yapacagi reel eylemi o ne der diye dusunmeden dogal olarak sizinle paylasmasindan bahsediyorsunuz sanirim hocam. O zaman şöyle diyeyim. Mesela eve geldim cok acim hemen yemek yiyecem ve duş alicam gibi ya da bluzum sokulmuş onu dikiyorum sen napiyosun aşkım gibi soylemler vb. ve evet karşıdaki insanin dogal böyle davranması her zaman cezbedici bir harekettir benim icin. Kendisini olmadigi kalıplara sokmasi samimiyetsizligi; bu da guvensizligi getirir beraberinde bana sorarsaniz.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Kendisini olmadığı kalıplara sokmamak için kendiyle barışık ve mutlu olması gerekir. İnsanlar kaybetmekten korkmayacak kadar zengin bir iç dünyaları olduğunda ancak kendileri gibi olabilirler. Ancak herkeste birşeyleri kaybetmekten korkar. Buradaki en önemli husus bence şu; Eğer mümkün olduğunca açık, net, yalın, dürüst ve iyi niyetliysen karşındaki insanın kaybı kayıp değil arınmadır diye düşünüp kendini telkin etmek lazım diye düşünüyorum.
Sadece gündelik olarak yaptığı şeyleri paylaşması samimiyetle ilgili bir durum değil. Gerçekten içini paylaşması, kaygılarını, küçük mutluluklarını, hatta komplekslerini anlatabilmesidir değerlidir. Budur bence gerçek samimiyet...