Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İlk Apple'lar böyleymiş

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Hartmut Esslinger'ın yakında çıkacak kitabı, Apple hayranlarının dikkatini çekecek eski Mac konseptleriyle dolu. Kitabın konusu ise Alman tasarımcı Esslinger'ın Sony, Louis, Vuitton'daki çalışmaları ve son olarak 1982'de Apple'a geçişi.

Kitapta yıllar içinde gerçeğe dönüşen ilk Apple ürün konseptlerine yer veriliyor. Hartmut Esslinger'in konseptlerinden daha fazlası bu sayfada görüntülenebiliyor.

Kitaptan bir bölüm, 28 yaşındaki Steve Jobs'un şirketin tasarımında yapmak istediği yeniliklerden bahsediyor. Kitaba göre Apple'da farklı bölümlerin o zamanki CEO Michael Scott tarafından farklı iş dallarında yürütülmesi, birbirinden kopuk tasarımların ortaya çıkmasına neden olmuş. Jobs'un bu yaklaşımdan vazgeçme isteği ise, Apple'ın ürün serilerini yenileyecek bir tasarım projesinin ortaya çıkmasını sağlamış.

"Design Forward: Creative Strategies for Sustainable Change." adındaki kitap, Xerox'u örnek alan Apple'ın ilk olarak Esslinger'ın firması Frog Design'dan nasıl yardım istediğini de ortaya çıkarıyor. Aynı vakitlerde Xerox da tasarımcı Richardson Smith'i işe alarak, tüm şirkette kullanılacak bir tasarım dili meydana getirmeyi düşünmüştü.
 
Üst Alt