• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İNCELEME: HTC One SV!

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
Google Android arenasının en yeni modeli olan HTC One SV, tasarımı ve kamerasıyla dikkat çekiyor.

Akıllı telefon rekabetinde bir süredir odağını Windows Phone işletim sistemine kaydıran HTC, diğer yandan Android işletim sistemini de unutmadığını kullanıcılara sunduğu One SV modeliyle gösteriyor. Andorid 4.0.4 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle beraber gelen HTC One SV, isteğe göre Android 4.1.2 (Jelly Bean) işletim sistemine de yükseltilebiliyor. 4.3 büyüklüğünde ve 480x800 piksel çözünürlüğünde Super LCD-2 kapasitif ekranın sahibi olan HTC One SV'de işlemci olarak Qualcomm Snapdragon tercih edilmiş. Çift çekirdekli ve 1.2 GHz hızında çalışan işlemci, 1 GB bellek ile birlikte orta segment kullanıcıları mutlu edecek türde bir performans sergiliyor.

Özellikle dış görünüşü ve kamera ile ses performansıyla dikkatimizi çeken HTC One SV, oval bir tasarıma sahip. Yumuşak hatları ve dış yüzeyi ile iyi bir dokunma hissi sunan HTC One SV, dört farklı renk seçeneği ile geliyor. Arka tarafında HTC logosuyla güçlendirilmiş olan cihazın tasarımı, yine bu kısmında Beats Audio logosuyla dikkat çekiyor. Böylece ses performansıyla eğlenceli dakikaların garantisini vadettiği düşüncesini yaratan HTC One SV, bu konuda ne yazık ki yüksek beklentileri karşılayamıyor. 5 MP değerinde otofokuslu ve LED flaşlı arka kamerasıyla da başarılı bir performans gösterdiğini söyleyebileceğimiz HTC One SV, görüntü kalitesini Full HD yani, 1920x1080 piksel değerinde -----lar çekebilmesiyle ispatlıyor. HTC One SV'de elbette ön kamera da bulunuyor. Ön kameranın desteklediği çözünürlük miktarı ise 1.6 MP. Cihazın kamerasıyla ilgili değinmemiz gereken bir diğer nokta ise HTC Panorama ve HTC -----Pic özellikleri. HTC Panorama ile harika panoramik fotoğrafların sahibi olabilir ve HTC -----Pic ile de Full HD -----yla birlikte aynı anda yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekme keyfini yaşayabilirsiniz.

8 GB dahili depolama alanına sahip olan HTC One SV, microSD kart girişiyle bunu 32 GB'a kadar arttırabilmenize müsaade ediyor. Bağlantıları arasında microUSB, 3.5 mm stereo ses jakı, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 3G ve LTE bulunduran HTC One SV, ülkemizde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan NFC'ye de destek veriyor.

Sonuç
Orta seviye kullanıcıların beklentilerini hem performans hem de özellikleri bakımından rahatlıkla karşılayabilecek türde bir akıllı telefon olan HTC One SV, 540x960 piksel değerinde ekran çözünürlüğü ile daha iyi olabilirdi elbette. Ancak 480x800 piksel ekran çözünürlüğün de ekranında oldukça iyi durduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak HTC One SV'nin; Jelly Bean'e yükseltilebilir işletim sistemi, şık tasarımı, iyi performansı ve LTE ile NFC gibi yeni nesil özelliklere ev sahibi yapmasıyla kullanıcıları kesinlikle tatmin edecektir.
Alternatif
HTC One SV'ye yakın bir performans bekleyen ancak bunu çift SIM kart desteği ile süslemek isteyen kullanıcılara HTC Desire SV'yi önerebiliriz.

Teknik Detaylar

Ekran 4.3 inç (480x800) Super LCD-2 İşlemci Qualcomm Snapdragon 1.2 GHz (Çift Çekirdekli) İşletim Sistemi Andorid 4.0.4 (Ice Cream Sandwich) Bellek 1 GB Kapasite 8 GB Boyutlar 128 x 66,9 x 9,20 mm