Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İngilizce Öğrenebileceğiniz 5 Uygulama

Lilith

ad astra per aspera
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Ağu 2017
  • Mesajlar
    1,128
  • MFC Puanı
    11
  • MFC Seviyesi

:s50:

Kendi yazım arkadaşlar, umarım işinize yarar

:t1-1:1.Duolingo tamamen ücretsizdir ve duolingo sayesinde İngilizce dahil birçok dili öğrenebilirsiniz ve bunu eğlenceli hale getirmiş olursunuz. Duolingo’da seviye seviye ilerlersiniz, her seviyede farklı konular vardır .(zarflar,sıfatlar,yerler,nesneler,seyahat,zamanlar,spor,sanat,iletişim.. gibi)

Seviyeleri geçtikçe İngilizce akıcılığınızı % olarak gösterir ve her alıştırma sonrasında “lingot” kazanırsınız. Bu lingotlar sayesinde zamanlı alıştırma yapabilir, ingilizce seviye tespit sınavı uygulayabiilirsiniz.

:t1-1:2.EduLangu sayesinde birçok farklı konuda (teknoloji,gezi,son dakika gelişmeler..) İngilizce makale okuyabilirsiniz. Makale okurken, kelimelerin üzerine tıklayarak Türkçe anlamlarını öğrenebilirsiniz. İngilizce dışında 12 farklı dilde makaleler okuyabilirsiniz.

Öğrendiğiniz kelimeler için quiz yapabilirsiniz. Okumak istediğiniz makaleyi arama yaparak bulabilirsiniz

:t1-1:3.Busuu uygulamasında İngilizce dahil 12 dil daha öğrenebilirsiniz. 65 milyon kullanıcısı olan bir uygulamadır. Yaptığınız yanlışlarla ilgili düzeltmeler alırsınız. Eğlenceli alıştırmalar yapabilirsiniz.

Uygulamada İngilizce için:

Başlangıç A1
Temel Seviye A2
Orta Seviye B1
Orta Üzeri Seviye B2
Seyahat Kursu seviyeleri vardır.

:t1-1:4.Mondly uygulamasıyla dinleme/okuma/yazma çalışmaları yapabilirsiniz. Uygulamada Lider Panosu bulunmaktadır, arkadaşlarınızın dil çalışmalarının nasıl gittiğini takip edebilirsiniz ve diğer kişilerle rekabet edebilirsiniz. İçerisinde “Haftalık Test” bulunmaktadır, ilerlemenizi görmek için bu testi de çözün.

Derslerin sonunda en çok kullanılan 5000 kelimeyi öğrenmiş olacaksınız.

:t1-1:5.Memrise
uygulamasında videolar, hedefler, ödüller bulunmaktadır. Bu uygulamada da sesli, yazılı alıştırmalar vardır.

Farklı konularda/seviyelerde kurslara başlayarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.
 
Üst Alt