Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İngilizcenizi Geliştirmek İçin Öneriler

Lilith

ad astra per aspera
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Ağu 2017
  • Mesajlar
    1,128
  • MFC Puanı
    11
  • MFC Seviyesi
Kendi yazım, umarım faydalı olur :t1::t16:

:t3:Yardımcı Kitaplar
Her seviyeye göre yardımcı kitaplar bulunmaktadır. Kendi seviyenizi belirledikten sonra, seviyenize göre bir yardımcı kitap alabilirsiniz. Konuları kitaptan çalıştıktan sonra, deftere geçirip daha sonra özet olarak inceleyebilir ve tekrar edebilirsiniz.

:t3:Yabancı Diziler
Yabancı dizilerin birçoğu keyiflidir ve bu dizileri izlerken cümlelerin günlük kullanımlarını, yaygın kelimeleri öğrenebilirsiniz. Diziyi izlerken bir yandan da bilmediğiniz kelimeleri not etmeyi ve daha sonra anlamlarına bakmayı unutmayın.

:t3:Kelime Kutusu
İngilizce’de grammar geliştirmek kadar kelimeler de önemlidir. Nasıl cümle kuracağınızı, temel kuralları öğrenirken bir yandan da kelimeleri bilmeniz gerekir. Her gün 5-10 kelime öğrenebilirsiniz. Bu kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştırmak için bir kelime kutusu oluşturabilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimelerin İngilizcesini bir tarafa, Türkçesini bir tarafa yazıp bir kutuda biriktirin. Gün sonunda tek tek çıkarıp anlamını tahmin etmeye çalışın.

:t3:Okuma Kitapları
Okuma kitaplarının da seviyeleri vardır. Çeviri yeteneğinizi geliştirmek, kelime dağarcığınızı arttırmak, cümlelerin nasıl oluştuğunu görebilmek için bu kitaplar oldukça faydalıdır.

:t3:İngilizce Şarkılar
İngilizce şarkılardan oluşan büyük bir playlist oluşturabilirsiniz. Bu şarkıları dinlemenin telaffuzuna faydası olacaktır.
 
Üst Alt