• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İnsan vücudundaki dokuları biyomühendislikle değiştirilebilecek mi?

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
Bazı organlar halihazırda laboratuvar ortamında üretilmeye başlandı. Hatta bazılarının hastalarda kullanılması gündemde. Beyin gibi karmaşık ve az bilinen organların dokusunu üretmek daha zor olacaktır ama gün geçtikçe bu alanda daha ileriye gideceğiz.

Robert Langer, MIT Kimya Profesörü

Konular
14
MFC Puanı
170
hm iyi fikir güzel olur ben iki el bide goz alabilirim:)

sakası biyana ilgilendiğim bir konu tıbbın ve bilimin son 100 yıldakı gelişimine bakarsak çok sey kolaylasıcak gibi daha sağlıklı bir duzene girebilir umarım

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
Ben korkuyorum ya bu konuda.
Tabi ilerlesinde yinede ne bilim.
Yozlaşmadan korkuyorum insanlar kafayı yicek gibi.
Başka amaçlar içinde kullanılabilir.
Gerçikafacılık olarak algılanıcak belki ama ben yeterince geliştiğimizi düşünüyorum
Fazlası zarar :D

Konular
14
MFC Puanı
170
Ben korkuyorum ya bu konuda.
Tabi ilerlesinde yinede ne bilim.
Yozlaşmadan korkuyorum insanlar kafayı yicek gibi.
Başka amaçlar içinde kullanılabilir.
Gerçikafacılık olarak algılanıcak belki ama ben yeterince geliştiğimizi düşünüyorum
Fazlası zarar :D

ne amacla kullanıcaz sırıfdan orginal organ işte bunun nesini artı niyetli kullanıcağz kendimi canavar mı yapıcaz :D

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
Ya bizden bahsetmıyorum bilim insanlarından bahsediyorum yada diktatörlerden
Nerden bilcez ölmüş insanları belki o organlarla canlandırcaklar beyin felan diyorlar okumdın mı.
Ayy oluruz artık o zombi filmi gibi adınıda billmiyorum iğrenç dizinin :D
Herşey beklenir yani ben şüpheci bir insanım ne kadar deli olsamda.
Azcık aklım var yani :D

Konular
14
MFC Puanı
170
Ya bizden bahsetmıyorum bilim insanlarından bahsediyorum yada diktatörlerden
Nerden bilcez ölmüş insanları belki o organlarla canlandırcaklar beyin felan diyorlar okumdın mı.
Ayy oluruz artık o zombi filmi gibi adınıda billmiyorum iğrenç dizinin :D
Herşey beklenir yani ben şüpheci bir insanım ne kadar deli olsamda.
Azcık aklım var yani :D

tovbe est:D nerden gelir aklına bunlar sne çokmu kurgu bilim izliyorsun acaba :D:s31:

Konular
14
MFC Puanı
170

Ya savaş için adam yaparlarsa ya bize saldırmak için insan kılıgında canavar yaparlarsa.
Ya ya ya bisürü sorum var yani güvenemem.

boyle bakarsan mağaradan ileri gidemezdi insanlık bişi olmaz :D canavar manavar alayına gider :D ne demiş bir nihat doğan atasozu :D

sen vurursun dikiş atarlar ben vururum toprak atarlar altı patları alır dalarım aralarına sen rahat ol :D

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
boyle bakarsan mağaradan ileri gidemezdi insanlık bişi olmaz :D canavar manavar alayına gider :D ne demiş bir nihat doğan atasozu :D

sen vurursun dikiş atarlar ben vururum toprak atarlar altı patları alır dalarım aralarına sen rahat ol :D

He butun insanlık sana güvensin zaten :D
Hepimiz arkana geçek he :D
Yaşasın yağızızızmmmm :p :D