Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Üzerinde Artık Kare Fotoğraflar Dışında Dikdörtgende Kullanılacak

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,192
  • MFC Puanı
    12,324
  • MFC SeviyesiTwitter firmasını 14 karakter sınırını kaldırsa bu kadar fazla tepki alınır mı hiç bilinmiyor fakat gelen son açıklamalara rağmen Instagram tarafında yatay ve dikey olarak kullanılan fotoğraflara da izin vermesi sonucun da tüm dünya kutlanmaya başlanmış durumda.
Instagram Üzerinde Artık Kare Fotoğraflar Dışında Dikdörtgende Kullanılacak
Yapılan bu son güncelleme içerisinde Instagram üzerinde yatay ya da dikey formatlı bir biçimde fotoğraf veya video paylaşımları gerçekleştirebilirsiniz. Instagram sınırları içerisinde yapılan bir açıklamaya göre kullanıcıların paylaşmış olduğu olduğu her beş fotoğraflarından bir tanesi kare olarak değil.Kare formatına dayatasının sonucun da kullanıcıların oldukça canlarını sıkılmayı başladığını kabul eden Instagram Almış olduğu kararlar sayesinde bu sorunları da ortadan kaldırdı ve etkili bir güncelleme geliştirdi. Kare formatlarda selfieler içerisinde kadrajın dışında kaldığı için kötü görüntü olduğundan dolayı artık Instagram’ın 7.5 sürümü içerisinde bu sorunlar kalkıyor.​
 
Üst Alt