Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram’ın sınırlı kişiyle teste başladığı içerik paylaşım özelliği: Favorites

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Instagtam, bir yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığı ve ‘Favoriler’ olarak adlandırdığı yeni bir özelliği küçük bir grupla test etmeye başladı. *Favoriler hayata geçtiğinde kullanılar istedikleri fotoğraflarını ve Instagram hikayelerini yalnızca bu listeye eklenen arkadaşları ile paylaşabilecek.

Favorileri ‘yeşil rozet’ temsil edecek

Kullanıcılar, Favoriler özelliği ile ilk olarak kendi özel listesini oluşturup, özel içeriklerini görmelerini istediği kişileri yeşil renkli yıldız rozete dokunup, bu alana ekleyebilecek. Kişiler listeye eklendiklerine *ya da listeden çıkarıldıklarına dair bir bildirim almayacaklar.

Instagram kullanıcısı hedef kitle ile içeriğini herkese açık ya da direkt mesaj göndermek yerine bu şekilde paylaşabilecek. Kişiler Favoriler’de olduklarını akışlarındaki yeşil rozetli içeriği gördüklerinde anlayabilecek. Listeye girebilmek için davet gönderemeyecekler. Listeden çıkarıldıkları durumda ise daha önce gördüğü içerikler erişilebilir olamayacak.

The Verge‘e konuşan Instagram’ın ürün sorumlusu Robby Stein, Instagram’da kullanıcıların kendi küçük gruplarını kurduklarını ve bu ihtiyacı karşılamak için böyle bir yenilemeye gittiklerini belirtiyor. Instagram’ın en iyi sürümünün, bağlı kullanıcıların bağlı olduğu kişilere daha yakın hissettiğini yer olduğunu söylüyor.

Sosyal ağların arkadaş listesi oluşturmaya yönelik yaptığı uygulamalar aslında kullanıcılardan hiç bir zaman tam bir not alamadı. Son olarak*YouTube’un, mobil uygulamasına ekleyeceği mesajlaşma özelliğindeki ‘arkadaşlık diyagramı’nın kimleri kapsadığı konusunda soru işaretleri olabileceğini sizlerle paylaşmıştık. Ancak sosyal ağın yapısı gereği böyle bir özelliğin Instagram kullanıcılarının beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacağı ve hayata geçtiğinde de hesap ayarı özel olan birçok kişinin hesaplarını herkese açacağı tahmin ediliyor.

Instagram bu yeni özelliğini önümüzdeki aylarda hayata geçirmesi planlanıyor.*Listeye eklenecek kişi sayısında bir sınırlama olmasa da şirket listelerin 10 ila 30 kişi arasında olacağını tahmin ediyor.

Kaynak:Webrazzi
 
Üst Alt