• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

iOS 17 6. Beta Güncellemesi Yayınlandı

kuslarabenzer

Moderatör
Üyelik Tarihi
29 May 2020
Konular
208
Mesajlar
900
MFC Puanı
24,530
Apple, iOS 17’nin 6. beta sürümünü hem geliştiricilere hem de halka açık beta test kullanıcılarına sundu. Yapılan güncelleme önemli yeni özellikler getirmese de iOS 17 sürümü yakında çıkacağı için hata düzeltmelerine odaklanılıyor.

iOS 17 altıncı beta güncellemesi pek çok kullanıcıyı etkileyecek iki önemli değişiklik içeriyor

Değişiklikleri şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Telefondaki “Aramayı Sonlandır” düğmesinin yerleşimi ile ilgili süregelen sorunu ele alan bir güncelleme geliyor. Bu, iOS 17’nin ilk beta sürümünden bu yana bir tartışma konusu olmuştu. Telefon aramaları için arayüz, NameDrop ve Contact Poster gibi çeşitli özellikleri içeren bir tasarımdan geçti. Ekranın alt kısmındaki merkezden arayüzün sağ alt köşesine kaydırılan “Aramayı Sonlandır” düğmesinin yerinin değiştirilmesi büyük olay olmuştu. Bu değişikliğin olay olmasının temel sebebi, kullanıcıların bir aramayı sonlandırmaya çalışırken yanlışlıkla Tuş Takımı veya FaceTime düğmelerine basmalarına yol açmasıydı.
  • Diğer güncelleme ise iMessage uygulamalarıyla etkileşim arayüzü de yeniden tasarlanması oldu. iMessage uygulamalarının listesi yeni güncellemeyle birlikte, dokunulduğunda genişleyen bir “+” simgesinin altında gizleniyor. Bunun yanı sıra, bu tasarım değişikliği Kamera ve Fotoğraflar düğmelerini menü içinde gizliyor. Bu da oldukça zahmetli bir durum haline gelmişti. Genel arayüz en son beta sürümünde değişmeden kaldı. Buna ek olarak Apple yararlı bir kısayol getirdi. “+” düğmesini basılı tutmak iMessage’da Fotoğraf Seçici’yi tetikleyerek, önceki kuruluma nazaran fotoğraf göndermek için daha kullanışlı bir yol sunuyor.
 

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
22 May 2019
Konular
2,794
Mesajlar
8,972
MFC Puanı
55,350
İOS sürekli güncelleme yapıyor hatası çok ondan mı
 
Üst