• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel iPhone 14 sahipleri acil yardım çağırma provası yapabilecekler

Pozitivizm

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
28 Şub 2020
Konular
2,092
Mesajlar
24,405
MFC Puanı
292,940

Apple'ın bu yıl iPhone 14 serisine getirdiği en dikkat çekici güncellemelerden biri de uydu üzerinden Acil Yardım.​

Bu özellik yardıma ihtiyacınız varsa ve kapsama alanı dışındaysanız, uydu üzerinden acil servislere kısa mesaj göndermenizi sağlıyor. Yine de, vahşi doğada yaralanmış ve kurtarılmaya ihtiyaç duyduğunuzda yardımcı olmasını beklediğiniz bir aracı nasıl kullanacağınızı bilmemek sinir bozucu olabilir. Bu sebeple Apple, kullanıcıların özelliğin nasıl çalıştığın görebilmesi için Uydu aracılığıyla bir Acil Durum SOS demo modu sunuyor.

iPhone 14'ünüzü güncelledikten sonra, Demo'yu bulmak için Ayarlar'ın Acil SOS bölümüne gitmeniz gerekiyor. Pek çok insan acil bir durumda özelliği kullanmak istediğinde neyle karşılaşacağını bilemeyeceğinden, doğrudan bu acil servisi arama deneyimini yaşayabilmek için özelliği henüz ihtiyacınız yokken kontrol etmek mantıklı. Demo modunu kullandığınızda, gerçek bir acil servis temsilcisine bağlanmayacaksınız, şirketin sistemi, demo kullanıcılarını otomatik yanıtlar gönderen bir sunucuya yönlendirecek.

Apple, bu demo modunu kullanıcıların özelliğin nasıl çalıştığını görmek için hücresel kapsama alanı dışında kalan bir yer bulup deneme yapmasını ve acil servisleri boşuna meşgul etmesini önlemek için sunuyor. Arayüzü ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bu demo modunu kullanmanız tavsiye ediliyor.

Uydu üzerinden Acil SOS ve demo modu bugün ABD ve Kanada'da kullanıma sunuluyor. Apple hizmeti aralık ayında Fransa, Almanya, İrlanda ve İngiltere'ye genişleteceğini duyurdu.
 
Üst