Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone 5, Galaxy S3'ü Geride Bıraktı

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Strategy Analytics yaptığı araştırmanın sonuçlarını bugün yayımladı ve Apple'ın yeni akıllı telefonunun 2012 yılının son çeyreğinde Samsung Galaxy S3'ü geçmeyi başardığı belirlendi.

Samsung ile Apple arasındaki kıyasıya rekabet tüm hızıyla sürüyor. Samsung'un Mayıs ayı içerisinde yeni amiral gemisini duyuracağı ve satışa sunacağı dedikoduları dolaşırken, Apple kanadında ise iPhone 5'in satış rakamları sayesinde yüzler gülüyor.
Strategy Analytics adlı araştırma firmasının bugün yayımladığı sonuçlara göre iPhone 5, Galaxy S3'ü satış rakamlarında bir hayli geride bırakmış. Tabii bu sonuçların 2012 yılının son çeyreğini kapsadığını da hemen belirtelim.
İlginç olan nokta ise yalnızca iPhone 5'in değil, iPhone 4S modelinin de satış rakamlarında Galaxy S3'ü geride bırakmış olması.
2012 yılının son üç ayı içerisinde iPhone 5, 24.7 milyon ünite satış yaparak liderliği ele geçirmiş durumda. İkinci sırada ise yine bir Apple ürünü olan iPhone 4S bulunuyor. iPhone 4S, 17.4 milyon'luk satış rakamıyla, 15.4 milyon ünite satış gerçekleştiren Samsung Galaxy S3'ü geçmeyi başarmış.
Burada unutulmaması gereken şey ise Samsung'un çok yakında yeni amiral gemisi Galaxy S4'ü tanıtacağının düşünülüyor oluşu. Eğer Samsung gerçekten Mayıs ayında cihazı piyasaya sürerse, 2013 yılının ikinci ve üçüncü çeyreklerinde satış rakamları konusunda patlama yaşayacağı da bir gerçek.
 
Üst Alt