Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İş Yapamam Sevgilim, Spermlerin Zarar Görür

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC SeviyesiArtık erkeklerin çok geçerli mazereti var.


Ev işi yapmaktan ödü kopan erkekler, üzülmeyin artık evi süpürmek ya da mikrodalgaya yemek koymak gibi yorucu (!) işlerden kaçmak için geçerli bir nedeniniz var.


ABD'nin California eyaletindeki Stanford Üniversitesi'de yapılan bir araştırmaya göre ev işi yapmanın erkeğin sperm kalitesini düşürdüğü ortaya çıktı. Uzmanlar, elektrikli süpürge ya da mikrodalga fırın gibi elektromanyetik alan yaratan aletlerle yapılan ev işlerinin sperm sayısına zarar verdiğini tespit etti.


Dr. De-Kun Li, "Erkeklere ve tabii ki çiftlere şöyle bir önerim olacak: Elektrikli aletlerden uzak durun, eğer bir bebek istiyorsanız. Çünkü erkeğin sperm sayısı buna bağlı" şeklinde konuşuyor.


Araştırmada Şangay'daki 148 donor denek olarak kullanıldı. Buna göre 76 spermin zayıf formda ve düşük sayıda, 72'sinin ise iyi kalitede olduğu sonucuna varıldı. Sperm sayısının düşük bulunduğu erkeklerin yüksek ısıda çalıştığı veya kimyasal maddelerle bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

 
Üst Alt