• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İslam dinine nasıl yardım edebiliriz?

Çile ada

MFC Üyesi
Konular
53
MFC Puanı
360
Resûlullah (sav) Müslim’in rivayet ettiği bir hadiste buyuruyor ki: “Kim Müslümanların dünya sıkıntılarından bir sıkıntıyı giderirse Allah (cc) onun kıyamet sıkıntılarından birini giderir.”

Habeşli zenci bir kadın Peygamber döneminde Peygamberimize gidiyor ve “Ey Allah’ın Resulü bana mescitte kalacak bir yer ver. Ben orada yatayım hem de mescidi temizleyeyim.” diyor. Ve kadın üstüne mescidi temizleme işini alıyor. Bu kadın vefat ediyor. Rivayet eden ravi aynen şu ifadeyi kullanıyor. “Kadını küçümsediler” diyor. Yani şimdi bu kadını gidip Peygambere haber vermeye gerek yok dediler ve gömdüler. Sabah olunca Peygamber nerede o kadın diye sordu. “Ey Allah’ın Resûlü o kadın öldü. Gece olduğu içinde biz seni rahatsız etmek istemedik.” Peygamber (sav) sahabeye toplanın dedi. Onları götürdü ve kabristanda onlara cenaze namazı kıldırdı. (Buhari, Müslim)