• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

“İyiyim” Diyen Burçlar Aslında Neyi İma Eder?

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450

Koç: “Kendi Sorunumu Kendim Halledebilirim”

Aldanmayın siz Koçların güçlü ve yıkılmaz duruşlarına. İçlerinde ne dertler taşıyorlar da kimselere belli etmiyorlar genelde. Kan kusup, kızılcık şerbeti içmek deyimi tam olarak onları anlatıyor. Biraz düşünceli göründüklerinde ardı ardına gelen “Nasılsın, iyi misin?” sorularını ise “İyiyim ya, bir sorun yok” diye geçiştirmesi bundan. Arka planda ise “Kimseye anlatmaya gerek yok, kendi sorunumun üstesinden kendim gelebilirim” demek istiyor.

Boğa: “Mutsuzluğumu Cümle Aleme Gösterecek Değilim”

Ağır başlı ve sakin tavırlarıyla Boğaları herkes dertsiz tasasızmış gibi görebilir. Halbuki içlerinde ne büyük dertler gizlidir. Sadece cümle aleme göstermenin kendisine bir fayda sağlamayacağını bilir. İnsanlara karşı olabildiğince güler yüzlü yaklaşsa da gözyaşlarını kapalı kapılar ardında siler çoğu zaman. Dememiz o ki, “İyiyim” derken aslında kast ettikleri mutsuzluklarını ya da hayal kırıklıklarını kimseyle paylaşmak istememeleri.

İkizler: “Anlatacağım Çok Şey Var Ama Ne Kadarı Anlaşılabilir Şüpheli”

İkizlerin dünyaya bambaşka bir gözle baktıkları bilinen bir gerçek. Gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında konuşkanlıklarıyla dikkat çekseler de çoğu zaman kendi içlerini insanlara açmaktan imtina ederler. Özellikle de derinden üzüldükleri bir sorunları varsa. Soranlara “İyiyim” derler demesine ama altında nasıl anlatsam da karşımdaki beni anlasa diye kıvranırlar. İşin sonunda ise konuyu değiştirip, sorunlarıyla yine baş başa kalırlar.

Yengeç: “Sorunlarımla Kimseyi Sıkmak İstemem Ama Sen Anla”

Bir derdi olanın soluğu hemen Yengeçlerin yanında alması sıkça karşılaşılan bir senaryo. Saatlerce dinler, sakinleştirir, öğütler verir… Rollerin değişmesi ise ne yazık ki çoğu zaman mümkün değil. En büyük sebebi ise başkasına derdini anlatıp canlarını sıkmak istememesi. “Bir şeyim yok” dese bile ne fayda. Her halinden bellidir içten içe bir sorunla cebelleştiği. Bir bakıma niyeti de bu, karşısındakine bir şey söylemeden anlaşılmak istemesi.

Aslan: “İyi Olmak Benim Daimi Ruh Halim”

“Nasılsın” sorusunun yanıtını hiçbir Aslanın “Pek iyi değilim ya” diye yanıtladığı görülmedi bugüne kadar. Aksine tüm dertlerini içine atar, en özgüvenli haliyle karşısındakini “Harikayım” diye yanıtlar. Olur da bir derdini açtığında şefkatle ya da acıma duygusuyla karşılaşırsa dumura uğraması işten bile değil çünkü. Bir başkası tarafından korunup kollanma hissi, Aslanların tahammül edemediği davranışlardan biri.

Başak: “Kimseye Laf Anlatacak Kadar Vaktim De Sabrım Da Yok”

Başakların yüzlerine yerleşen o rahatsızlık ve memnuniyetsizlik ifadesi çoğu zaman “Nasılsın, pek iyi görünmüyorsun sanki” sorusunun nedeni. Aslında rahatsız oldukları çok şey var da hangi birinden başlayacak ki? Bir de anlatsa bile karşısındakinden “Bu kadar takma ya, her şey bir şekilde yoluna girer” temalı bir yanıt alma ihtimali var ki evlerden ırak! “İyiyim, yok bir şeyim” der geçer. Kimseye laf anlatacak kadar vakti de sabrı da yok çünkü.

Terazi: “Şu An Konuşmak İçin Pek Havamda Değilim”

Herkesle bir şekilde iletişim kurma yetisine sahip Teraziler, çoğu zaman gerçek hislerini başarılı bir şekilde maskeler. Güler yüzlerinden ve cana yakınlıklarından hiçbir şey kaybetmeden dertlerini olabildiğince gizler. Kendini açabilmesi için sahiden güvenmesi ve her şeyi tüm çıplaklığı ile anlatabilmesi gerekli. O seviyeye ulaşana dek “İyiyim” demesi “Şu an konuşmak için pek havamda değilim” demesinin bir işareti.

Akrep: “Rengimi Belli Edecek Kadar Delirmedim”

Hani vardır ya herkesin kısa sürede samimi olup, içini dışını paylaştığı ortamlarda sus pus oturanlar. Akrepler neredeyse onlardan da beter! Her zaman önce karşısındakini çözmeyi ister, gizli saklı her yönünü öğrendikten sonra kendini biraz olsun açmaya cesaret eder. Gizliliği onun en büyük silahı en nihayetinde. “İyiyim” derken de söylemek istediği de açık ve net: “Rengimi belli edecek kadar delirmedim.”

Yay: “Formaliteleri Geçelim, Asıl Konuya Gelelim”

Yayların iletişime en açık burçlardan biri olduğu malum. Ancak bilinmeli ki içi boş muhabbetler ya da laf olsun diye sorulan sorular asla onların tarzı değil. Ayak üstü bir sohbet sırasında öylesine sorulan “Naber?” sorusunun yanıtını “İyilik” deyip kestirip atmasının sebebi tam da bu. İlişkilerinde her zaman samimiyeti gözettiğinden iyi olduğunu söylerken hislerini “Artık formaliteleri geçelim, sadede gelelim” minvalinde ifade ederler.

Oğlak: “Gerçekten İyiyim, Bir Sorunum Olursa Çekinmem Söylerim”

Oğlaklar, hayata karşı da insanlara karşı da olabildiğince net. Ağzından çıkan bir kelimenin ardından öyle “Acaba ne demek istedi?” falan diye düşünmeye gerek yok. Ne dediyse o! “İyiyim” dedikten sonra da altında başka bir şey aramamak gerek. Kimseden bir çekincesi yok sonuçta. İyi olmasa söyler kolayca.

Kova: “Yalnız Da Ayakta Kalabilirim, Kimseye İhtiyacım Yok Çok Şükür”

Kovaların münzevilerden hallice tavırlarının altında özgürlüklerine düşkünlükleri saklı. Bir ihtiyacı için başkalarına el açmak zorunda kalmak ya da acıyan gözlerle bakışmak asla karşılaşmak istemedikleri bir tablo. Hal böyle olunca bir derdi olsa bile herkesle paylaşmaya yanaşır mı? “İyiyim” derken “Yalnız da ayakta kalabilirim, kimseye ihtiyacım yok çok şükür” demeye çalışır aslında. Sonra da kimseye minnet etmeden yürür gider kendi yoluna.

Balık: “İyi Değilim Ama Olacağım”

Balıkların öyle başkaları gibi dolambaçlı yollardan hislerini ifade etmeye ya da her şey yolunda rollerine bürünmesine gerek yok. Her şey insan için sonuçta. Bir derdi olduğunda saklamasının tek sebebi, bunun geçici bir durum olduğunu bilmesinden ileri gelir olsa olsa. “İyiyim” derken de altında yatan cümle iyi olmasa da iyi olacağına duyduğu büyük inanç.

moyra

eiSy

Emektar Üye
Konular
1,067
MFC Puanı
37,500

Akrep: “Rengimi Belli Edecek Kadar Delirmedim”

Hani vardır ya herkesin kısa sürede samimi olup, içini dışını paylaştığı ortamlarda sus pus oturanlar. Akrepler neredeyse onlardan da beter! Her zaman önce karşısındakini çözmeyi ister, gizli saklı her yönünü öğrendikten sonra kendini biraz olsun açmaya cesaret eder. Gizliliği onun en büyük silahı en nihayetinde. “İyiyim” derken de söylemek istediği de açık ve net: “Rengimi belli edecek kadar delirmedim.”

+1 Ah canım kendim :D

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150

Koç: “Kendi Sorunumu Kendim Halledebilirim”

Evet?

Escobar

Özel Üye
Konular
19
MFC Puanı
22,880
Kova doğru onaylandı :D

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Şimdi hangi birinden başlıyayım ? Tek bir cümleyle geçiştirecek bir de . Evlerden ırak ?
İyiyim ben ?yok bi şeyim ?

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,471
MFC Puanı
116,360
Balık: “İyi Değilim Ama Olacağım”

İyim iyim gayet iyim yani .)

Liva

Özel Üye
Konular