Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Jennifer Lopez'in Makyaj Sırları

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC SeviyesiDünya starı Jennifer Lopez; 14, 15 ve 16 Kasım 2012’de Türkiye’de konser verecek. Madonna da olduğu gibi Jennifer Lopez’in sahne performansı, kıyafetleri, saç modeli ve makyajı merak ediliyor. Evoria yine merakınızı gideriyor ve Jennifer Lopez’in makyaj sırlarını açıklıyor.

İşte Jennifer Lopez makyajına sahip olmak için yapılması gerekenler:

Kapatıcılar ten renginize uyumlu olsun
Jennifer Lopez makyajının ilk sırrı ten rengi ile uyumlu bir gözaltı kapatıcısıyla gözaltını kapatmak. Kapatıcının ardından yine ten renginizle uyumlu bir krem fondöteni, gözleriniz hariç tüm yüzünüze eşit oranda dağıtın.

Göz kapaklarınız ışıldasın
Göz kapağınıza, yüzünüze sürdüğünüz fondötenin bir ton açık renginde bir kapatıcı ya da fondöteni sürün. Böylelikle göz kapağınıza süreceğiniz far için zemin oluşmasını sağlamış olursunuz. Jennifer Lopez gibi parıltılı göz kapaklarına sahip olmak için kaşınızın altına, bir far fırçası ile ışıltılı bronz tonlarda bir far sürün. Ardından tüm göz kapağınıza, pudra fırçası yardımı ile hafif şekilde pudra sürmeniz makyajınızın kalıcı olmasını sağlayacaktır. Küçük ve ince bir fırça ile göz kapaklarınıza açık bej ya da toprak tonlarında far sürmeyi unutmayın.

Kirpiklerinizi belirginleştirin
Jennifer Lopez gibi kirpiklerinizi belirginleştirmek için, önce kirpik kıvırıcı ile kıvırın. Çok yoğun bir görüntü oluşmasını istiyorsanız takma kirpik kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinizin iç kısmına siyah kalem sürün. Evoria.com’un önerdiği Clinique Quickliner göz kalemi ile göz kaleminizin de akmamasını önleyebilirsiniz. Göz kapaklarınıza kalem sürerken ucunu dışarı doğru fazla taşırmayın. Gözünüzün bittiği yerde bitirebilirsiniz. Göz pınarlarınızın olduğu kısma bir miktar metalik tonlarda kalem sürerek ışıltı yaratabilirsiniz. Göz kapağınıza sürdüğünüz fardan bir ince bir fırça ile alt kirpik diplerinize sürüp dağıtın. Sadece üst kirpiklerinize rimel sürün, isterseniz iki kat sürebilirsiniz.

Yanaklarınızda gül rengini tercih edin
Jennifer Lopez makyajının bir diğer önemli noktası da belirgin elmacık kemikleri. Yanaklarınıza, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için gül rengi tonlarında bir allık sürün. Dilerseniz kahve tonlarında bir allıkta tercih edebilirsiniz. Son olarak dudaklarınızın etrafına, dudak renginizden bir ton koyusu dudak kalemi sürün. Dudaklarınızın içine ise çok açık tonlarda bej ya da pembe likit ruj sürün. Sadece parlatıcı da sürebilirsiniz.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( %1$sx%2$s ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
 
Üst Alt