• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650

MasterChef Türkiye'de yarışmacılar rakiplerini yenerek bir üst tura geçmek için en iyi kağıt kebabını yapmaya çalışacak. Kuzu eti ve sebzelerden oluşan kağıt kebabının yapımı bir hayli emek ve ustalık gerektiriyor. Bu yemekte sebzelerin pişme süresine dikkat etmek gerekiyor. Peki Kağıt kebabı nasıl yapılır? Kağıt kebabı tarifi...

KAĞIT KEBABI TARİFİ İÇİN GEREKEN MALZEMELER

200 gram kuzu

1 adet soğan

1 adet havuç

1 adet kabak

35 gram taze kaşar

1 yemek kaşığı soya sosu

2 diş sarımsak

1 yemek kaşığı taco baharatı

KAĞIT KEBABI NASIL YAPILIR?

Etleri ve sebzeleri jülyen doğradıktan sonra bir tavada sarımsakla beraber sote edin. Yemeğin daha sonra fırına gireceğini unutmayın..! Fazla pişirmeden soteleyin. Soteleme işleminden sonra taco baharatını ve soya sosunu ilave edin. Yağlı kağıdı büyük bir servis tabağı yardımıyla yuvarlak bir şekilde kesin. Malzemeyi yağlı kağıda koyun, üzerine taze kaşarı serpip, kağıdı yarım ay şeklinde kapatın. Kenarların açılmayacağından emin olun. 180 dereceye ayarlı fırında 25 dakika süreyle pişirin.

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
@Pozitivizm kurban öncesi ve sonrası yoğun calısıyorum biliyorsun o yüzden anca gelebildim

Ama malzemeleri aldım hemen hazırlıklara başlıyorumm

Sen @Tokyo ya haber verr yemeek var de uça uça gelir :D :D
Bak yaaa yine bana patladı olay ;D :D :d
Bi kere ben çokkkk minnak azıcık pinçik yiyorum ;D :D

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
@Uur hep kaytarma yapıyorsun sonra gelmiş @Tokyo ma laf ediyorsun seni boğarım??

Hazırlıklar 2 gündür bitmemiş düğün hazırlığı sanki alt tarafı kâğıt kebabı yapacaksın millet 45 dk da yapıyor???

Uur

Konular
11
MFC Puanı
34,210
Benim işim kaytarma kaynatmaa :p :D

Zinhaar ben asla @Tokyo ya laf etmeem ortalığı karıştırma pozii :D

Ben @Tokyo suz boğazımızdan gecmez diye şaaptım dııı yoksaa profesyonel yerizz biliyorsun :D

Tokyo zaten minnaak ufakcık tefecik kuş kadar yiyor sen desenn ondan da az yiyorsunn hepsi bana kalacak kalmıştır yine :D

neyse hadi bu sefeer ben hazırlamış olayımm Siz gelin akşama yemekler benden @Pozitivizm , @Tokyo

3843693376_9293036270_z.jpg
primary-share.png

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
(Tokyo zaten minnaak ufakcık tefecik kuş kadar yiyor sen desenn ondan da az)

@Pozitivizm canım @Uur köprüden önceki son kavşaktan çıkışı buldu ;D;D

Teşekkürler @Uur eline sağlık ;D :D